Haber Detayı
25 Ağustos 2019 - Pazar 13:34
 
Rize'de görülmemiş bir eyleme imza attılar.
Sendika Haberi
Rize'de görülmemiş bir  eyleme imza attılar.

TÜRKİYE KAMU SEN RİZE ŞUBESİNDEN GÖRÜLMEMİŞ EYLEM  “MEMUR KÜREK MAHKÜMÜ DEĞİL”


Türkiye Kamu-Sen Rize Temsilciliği görülmemiş bir eyleme imza  attı.

Fırtına Deresi'nde 3600 kürek çektiler. Türkiye Kamu Sen Rize İl Temsilcisi, Türk Eğitim Sen Rize Şube Başkanı Murat Köseoğlu öncülüğünde sendika üyeleri Fırtına Deresi'nde hükümet tarafından memurlara verilen zam oranını protesto etti ve farkındalık yaratarak farklı bir eyleme imza attılar.


3600 İÇİN 3600 KÜREK


Öğretmenlerin isteklerini Fırtına Deresi'nde haykırdılar. 3600 ekgösterge için 3600 kürek çektiler. "Kürek mahkumu değiliz, Hakkımızı istiyoruz" diye küreklere sarıldılar.


Başkan Köseoğlu; " Hükümet tarafından memurlara verilen zam oranını ve memura verilen 3600 ek gösterge sözünün tutulmamasını protesto ederek farkındalık yaratmak istedik. Yetkili sendika Memur Sen’in toplu sözleşme masasındaki etkisizliği bir kez daha gün yüzüne çıktı. Memurlar yetkili fakat etkisizliğin zirvesindeki sarı sendika marifetiyle yine 3,5’a mahkum edildi.


Türk memuru, masada yetkili sendikanın etkisizliğini görmeli ve kendisini 3,5’a mahkum eden hamaset ve laf salatası sendikacılığında zirve yapan malum seni terk etmelidir. Türkiye  Kamu Sen her türlü etkinliği ile Türk Memurunun sıkıntılarını gündemde tutmak için var gücüyle mücadele etmeye devam edecektir." dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize'de, görülmemiş, bir, , eyleme, imza, attılar.,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Rize'de görülmemiş bir  eyleme imza attılar.
Rize'de görülmemiş bir  eyleme imza attılar.
Rize'de görülmemiş bir  eyleme imza attılar.
Yorumlar
Haber Yazılımı