Haber Detayı
18 Şubat 2013 - Pazartesi 12:02 Bu haber 313 kez okundu
 
Rize'de Gece Denetimi
Diğer Haberi
Rize'de Gece Denetimi

Rize'de gece sigara denetimi

Rize'de İl Tütün Kontrol Denetim Ekipleri tarafından gece bazı iş yerlerinde sigara denetimi yapıldı.

4207 Sayılı Tütün Ürünlerinin Zararlarının Önlenmesi ve Kontrolü Hakkındaki Kanun gereğince Rize Merkez ve İlçelerdeki toplam 12 kişiden oluşan denetim ekibi tarafından 7 gün 24 saat aralıksız olarak denetimlere devam ediyor.

İl Tütün Kontrol Kurulu Denetim Sorumlusu Mehmet Gerger,yaptığı açıklamada, aylık 1500'ün (bin beş yüz'ün) üzerinde iş yerine rutin olarak denetim yapıldığını söyleyerek, "bunun dışında ihbar ve şikayetlerde İl Halk Sağlığı Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, Rize Belediye Başkanlığından oluşan ekibimiz şikayette bulunan iş yerine anında denetimde bulunuyor. 12 Temmuz 2012 tarihinden itibaren uyarı cezasının kaldırılmasında itibaren iş yerlerine direkt cezai işlem uygulanmaktadır" dedi.

2013 yılından itibaren güncellenen ceza miktarları hakkında da bilgi veren Gerger, "kapalı alanda sigara içen kişiye 88 tl para cezası, iş yeri içerisinde sigara içilmesine müsaade eden işletme sahibine 1187 tl'den 5943 tl'ye kadar idari para cezası verilirken, iş yerinde yasal uyarı yazısı olmamasının cezası ise 1463 tl'dir" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize'de, Gece, Denetimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı