Haber Detayı
18 Temmuz 2019 - Perşembe 17:12
 
Rize'de festivali coşkusu yaşanacak
Kültür Haberi
Rize'de festivali coşkusu yaşanacak

RİZE'nin Pazar ilçesinde bu yıl 5'incisi düzenlenecek 'Pazar Müzik Festivali’ sanatçıların katılımıyla 22 Temmuz Pazartesi günü başlayacak.

 

Pazar ilçe meydanında bu yıl 5'incisi düzenlenecek Pazar Müzik Festivali, 22 Temmuz Pazartesi günü başlıyor. Halka açık ve ücretsiz olacak organizasyonda kentin kültürel değerleri de öne çıkarılacak. Festival Organizatörü Savaş Büyükterzi amaçlarının Pazar ilçesinin sosyal ve kültürel değerlerini tüm ülkeye tanıtmak olduğunu söyledi. Büyükterzi, ‘’Bu etkinlik, tüm vatandaşlarımıza açık ve ücretsiz olarak Pazar’ın sosyal ve kültürel değerlerinin tanıtılması ve yaşatılması adına yapılan bir müzik şöleni, festivalidir. Pazar ilçesi sosyal ve kültürel birçok etkinliğe ev sahipliği yapmıştır. Bu yüzden 5'incini düzenleyeceğimiz bu müzik festivali sayesinde de bu sosyal ve kültürel etkinliklerin devamını getirmeyi amaçlıyoruz. Bütün organizasyonları ücretsiz ve halka açık şekilde gerçekleştirmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz’’ dedi.

 

'SOSYAL VE KÜLTÜREL BİR ETKİNLİK'

 

Organizasyonun asıl amacının insanların birbirleriyle kaynaşmasını ve güzel vakit geçirmelerine katkıda bulunmak olduğunu ifade edene Büyükterzi, ‘’Müzik şöleni adı altında düzenlediğimiz etkinliğimizde insanların eğlenmesinin sağlamayı, güzel sosyal ve kültürel bir etkileşim olmasını sağlamaya çalışıyor ve istiyoruz. Kuruluşumuzdan bugüne kadar yöremize, kültürümüze uygun şekilde etkinlikler yapma çalışmalarımız sürekli devam etmektedir. Dernek olarak sadece müzik şölenleri değil, ülkemizin maddi ve manevi değerlerine yönelik programlar da düzenledik. Şehitleri anma programı, sağlık programı, dini programlar gerçekleştirdik. Pazar İlçesinin tüm ülkede sosyal ve kültürel bir ilçe olarak tanınmasını istiyoruz’’ diye konuştu.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize'de, festivali, coşkusu, yaşanacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı