Haber Detayı
14 Mayıs 2019 - Salı 14:35 Bu haber 1588 kez okundu
 
Rize'de Eğitimler Hız kesmeden devam ediyor.
Eğitim Haberi
Rize'de Eğitimler Hız kesmeden devam ediyor.

RTEÜ’lü Dalgıçlar Yetişiyor 

 

Üniversitemiz Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Su Altı Teknolojisi Programında öğrenim gören öğrenciler, ülkemiz denizcilik sektörünün ihtiyaç duyduğu nitelikli sanayi dalgıçları olarak yetiştiriliyor. Öğrencilerimiz eğitimlerine üniversitemize ait limanda hız kesmeden devam ediyor.  

 

Türkiye’nin dört bir yanından gelen öğrenciler açık deniz dalışları için ise üniversitemize ait R/V Karadeniz Araştırma gemisini kullanıyor. Programda öğrencilere 2 yıl boyunca temel kültür derslerinin yanı sıra Yüzme ve Can Kurtarma,   Temel   Dalgıçlık,   Gemicilik,    Deniz    Bilimleri,    Su  Altı Kaynağı gibi mesleki dersler uygulamalı olarak verilerek öğrencilerin tam donanımlı olarak mezun olmaları hedefleniyor.  


Su Altı Teknikeri unvanı ile mezun olan öğrencilerimize Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından Profesyonel Su Altı Adamı - 1. Sınıf Dalgıç ve Basınç Odası Operatörü yeterlilik belgeleri veriliyor. 

Öğrencilerimiz denizcilik sektöründe liman ve su altı inşaatları, su altı boru ve enerji hatlarının kurulması, gemilerin karaya çekilmeden bakım onarımı, enkaz kaldırma, gemi kurtarma ve dalış turizminden su altı arkeolojisine kadar birçok alanda istihdam ediliyor. 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize'de, Eğitimler, Hız, kesmeden, devam, ediyor.,
Yorumlar
Haber Yazılımı