Haber Detayı
09 Mart 2015 - Pazartesi 10:36 Bu haber 272 kez okundu
 
Rize'de Çok Renkli Bir Kadınlar Günü, VİDEO
Diğer Haberi
Rize'de Çok Renkli Bir Kadınlar Günü, VİDEO

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ve Rizem Güzel Sanatlar Derneğinin ortaklaşa hazırladığı 8 Mart Dünya Kadınlar günü programında Rizeli kadınlar bir araya geldi.

8 Mart 2015 Pazar günü saat 15.00’de RTEÜ’nin Fener Mahallesindeki Külliyesinde yer alan Kültür Merkezi Salonunda gerçekleştirilen programda resim sergisi, yöresel yemek yarışması , çekilişler ve Rizeli Sanatçı Şeyma Osma’nın solist olarak katıldığı  bir de Türk Halk Müziği konseri yer aldı.

RTE Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Hüseyin Karaman ve Rizem Güzel Sanatlar derneği Başkanı Melike NUR UZUNOĞLU’nun girişimleri ile gerçeklen  etkinlik bu gün Rize’de düzenlen an fazla katılımlı Kadınlar Günü etkinliği oldu

Kadınlar günü kutlamalarında RTE Üniversitesi Rektörü Hüseyin Karaman ve Rize Valisi Ersin Yazıcı'nın eşleri birer konuşma yaptılar.

Program sunuculuğunu Çiğdem Muratoğlu'nun yaptığı ve Yöresel sanatçı Şeyma Osma'nın sahne aldığı etkinlikte Rizeli bayanlar adeta kurtlarını dökerken Rize Valisi Ersin Yazıcı ,RTEÜ Rektörü Prof.Dr.Hüseyin Karaman, il Emniyt Müdürü Adem Çakıcı2nın eşlerinin jüri üyes olduğu Yöresel yemek yarışmasında dereceye giren yemekleri yapan bayanlara çeşitli hediyeler verildi.

Etkinliğin sonunda davetliler onuruna yöresel yemeklerin de yer aldığı bir de  kokteyl verildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize'de, Çok, Renkli, Bir, Kadınlar, Günü,, VİDEO,
Yorumlar
Haber Yazılımı