Haber Detayı
28 Mart 2019 - Perşembe 12:37 Bu haber 601 kez okundu
 
Rize'de Çocuklar Fidan Diktiler
Diğer Haberi
Rize'de Çocuklar Fidan Diktiler

Rize'de Çocuklar Fidan Diktiler

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün “Çocuk Bahçesi” isimli ağaç dikme kampanyası ile Türkiye’nin dört bir yanında, çocuklar kazma küreklerini alıp, geleceğimizi daha da güzelleştirmek için binlerce ağaç fidanı dikme kampanyası başlatıldı.

Bu kapsamda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, korunma ve bakım altında olan çocuklara çevre bilincini kazandırmak, orman sevgisini aşılamak, ağaçların ve çevrenin korunması konusunda farkındalık oluşturmak için 81 il genelinde fidan dikimi yapılacağını ifade etti. Çocuk Bahçesi kampanyası kapsamında Rize Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü 27.03.2019 Çarşamba günü bakım ve korunma altında olan çocuklarla şenlik havasında fidan dikimi gerçekleştirdi.

“Çocuk Bahçesi” kampanyasının fidan dikimi etkinliği Sayın Valimiz Kemal Çeber’in eşleri Neslihan Ayan Çeber, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Vali Yardımcısı Ahmet Dalkıran, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü İdris Altuntaş ve bakım ve korunma altında olan çocuklarımızın katılımı ile gerçekleştirildi.

Sayın Hanımefendi Neslihan Ayan Çeber çocuklarımızla birlikte fidanları dikerek, fidanlara can suyunu verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize'de, Çocuklar, Fidan, Diktiler,
Yorumlar
Haber Yazılımı