Haber Detayı
22 Mayıs 2019 - Çarşamba 16:25
 
Rize de Bu yılda Tartışmasız Lider oldular.
Sendika Haberi
Rize de Bu yılda Tartışmasız Lider oldular.

Rize'de eğitim çalışanları iş kolunda yetkili sendikayı belirleme çalışmaları kapsamında Rize il ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde sendika sayıları tespit mutabakat çalışmaları tamamlandı. 15 Mayıs maaş bordroları esas alınarak yapılan mutabakat toplantısında son olarak İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet KİBAROĞLU başkanlığında, Rize’de örgütlü Sendika başkan ve yöneticilerinin katılımıyla yapılan yetkili sendika belirleme çalışması da sonuçlanarak tutanaklar imza altına alındı. 


2019 yılında da Rize Milli Eğitim Müdürlüğü’nde yetkili sendika Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir-Sen) oldu. 2309 üye sayısına ulaşan Eğitim Bir-Sen’in en yakın takipçisi 1233 üye sayısıyla Türk Eğitim-Sen olurken, Rize Mili Eğitim Müdürlüğünde sendikalaşmaya bakıldığında Eğitim Bir Sen’in 27 yıldır emin adımlarla yürüttüğü sendikal mücadelede Rize’nin tüm ilçelerinde ve il genelinde tartışmasız lider olduğu görüldü. 


Eğitim Bir Sen’den yapılan açıklamada İlimizde örgütlü diğer Eğitim sendikalarının tamamının üye sayısından daha fazla üyeye sahip olarak haklı bir gururu üyeleriyle ve kamuoyu ile paylaşan Eğitim Bir Sen’in, Yetkili sendika olma başarısının tüm üyelerinin başarısı olduğu vurgulandı. Bu başarının tek kişiye veya yönetim kurulu üyelerine mal edilemeyeceği belirtilen açıklamada. “Bu başarı yalnızca bizim değil tüm üyelerimizin başarısıdır. Bizi zirveye çıkaran, zirvede tutan ve zirveden yeni ufuklara yol almamıza katkı sunan  tüm üyelerimize, yönetim kurulumuza, ilçe yönetim kurullarımıza teşekkür ediyoruz” denildi. Rize’de Yetkili Eğitim sendikası denilince her noktada Eğitim Bir Sen var denilen açıklamada yetkili birimler de şöyle sıralandı; 

Eğitim Bir-Sen Rize Şube Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada ; “Rekabet zemininde hizmet sendikacılığı anlayışı ile yola çıktığımız sendikal hak arama mücadelemizde 27. Yılın sonunda bakıyoruz ki artık rekabet edeceğimiz rakip diyeceğimiz hiçbir sendika kalmamış durumda. Artık tek rakibimiz yine kendimiz olarak hizmetlerimizi ve mücadelemizi bu zirveden yeni ufuklara,yeni ufuklardan yeni umutlara doğru taşıyacağız. Kırmadan dökmeden inancın, sağduyunun, vicdanın ve medeniyetimizin sesi olma yolunda sürdürdüğümüz mücadelemizi her dem daha ileriye götüreceğiz.1992’de kurulurken inancımız, söylemimiz ve eylemimiz ne ise 2019‘a geldiğimizde hedeften sapmadan aynı kararlılıkla ve samimiyetle mücadeleye devam ediyoruz. Yalan dolana sapmadan, üyesini, eğitim çalışanını aldatmadan, kazanımlarımızı anlatarak sendikacılık yaptık. Eğitim çalışanına kazanırdık kazandırmaya devam edeceğiz. Bazı sendikalar gibi yapmadığımız şeyi söylemedik,Başkalarının kazanımları veya kazanacakları üzerinden sendikacılık yapmadık. Emek hırsızlığı yapmadan sendikacılık yaptık. En büyük sermayemizin samimiyet olduğunun farkındayız. Yeni ufuklardan yeni umutlara koşmaya devam edeceğiz. Bir kez daha bu vesile ile bu güne kadar üye olmamış tüm eğitim çalışanlarını Eğitim Bir Sen’e üye olmaya davet ederken, bizi yetkide zirveye taşıyan tüm üyelerimize, iş yeri temsilcilerimize, İl-İlçe- genel merkez yönetim kurulu asil ve yedek üyelerimize, Kadın Komisyonları yönetimimize ve aynı ufka bakarak umutla bu memleketin yücelmesinde, kadim medeniyetimizin yeniden inşasında, eğitimin ve eğitimcinin hak ettiği yeri almasındaki mücadelemizde, emeğini, gönlünü ve dualarını bizimle paylaşan aziz milletimize sonsuz şükranlarımızı arz ederiz.” İfadelerine yer verildi. 


Biz de Yetkili olan Eğitim Bir Sen Rize 1 No’lu şube başkanı Seyfettin AFACANLAR şahsında Eğitim Bir Sen ve üyelerini tebrik ediyoruz. 

 

Hüseyin KOCAMAN 

Rize Eğitim Bir Sen  Başkan Yardımcısı
Basın Yayın Sekreteri 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize, de, Bu, yılda, Tartışmasız, Lider, oldular.,
Yorumlar
Haber Yazılımı