Haber Detayı
02 Haziran 2015 - Salı 08:00 Bu haber 234 kez okundu
 
Rize'de Bir Pankart Hikayesi.
Diğer Haberi
Rize'de Bir Pankart Hikayesi.

BİR PANKART HİKÂYESİ

Son günlerde basında da yer aldığı gibi İkizdere ilçesinde bir pankart hikâyesi aldı başını gitti.

İlçede olmayan fabrikanın ilçeye hayırlı olması dileğiyle AKP tarafından asılmıştı pankart.

Pankartın sol altında AKP nin ampul amblemi olduğu için AKP tarafından hazırlanarak asıldı diyorum.

İkizdere ilçesini bilmeyenler için öncelikle şunu söyleyeyim, ilçede ne olduğu belirsiz böyle bir fabrika yok ve hiç olmadı, inşaat çalışması bile yok. İlçede devletin veya özelin Güneyce Çay ile Anzerdeki Su Doldurma tesisinden başka hiçbir fabrikasıda yoktur. İş sahibi olamayanlar sürekli göç ettiği içinde ilçenin nüfusu en dip noktaya inmiştir.1965 de 20 bin olan ilçe nüfusu sürekli azalarak 8 binlere inmiştir. AKP sayesinde bir belediye ve beldesi kapatılarak köy olmuş,62 yıllık İkizdere Adliyesi de yine AKP döneminde 2012 yılında kapatılmıştır.

Pankart basında ve internet medyasında yer alınca aldığım duyumlara göre AKP yöneticileri pankartın yanlış eksik hazırlandığını söyleyivermiş. Adama sormazlar mı pankartı asarken hiç mi okumadınız veya durumdan bi habermisiniz.

İlçede ne fabrikası olduğu belli olmayan müjdeli AKP reklamı gösterilen tepkiler üzerine 1 gün sonra indirildi. İndirilen pankartın yerine hazırlanan yeni bir pankart tekrar asıldı.

Yeni asılan pankartta ilçede var imiş veya yapılıyormuş gibi ‘İkizdere’ye Çaykur Organik Çay Fabrikası Hayırlı olsun’yazılıvermiş. Oysa ortada fol yok yumurta yok.

Çaykur Genel Müdürlüğü tarafından arazinin yerini hallederseniz Fabrika yaparız sözü 2012 yılında verilmiş fakat bugüne kadar herhangi bir hareket olmamıştır. Yapılacak bir fabrikaya en çok memnun olan biz oluruz. Yapılacak hiçbir yatırıma hayır dediğimiz yok yeter ki gerçek olsun.

Olmayan fabrika pankartla yapılıyorsa ne ala.

AKP li dostlar seçimde oy alacağız diye olmayan fabrika sözü ile halkımızı oyalayacağına kapattıkları Adliye için iki laf etseydiler daha yerinde olurdu. Keşke o pankarta Ankara’dan korkarak değil İkizdere’deki gariban vatandaşı düşünerek medeni cesaret ile KAPATTIĞIMIZ ADLİYEYİ AÇACAĞIZ cümlesini yazabilseydiler.

13 yıllık AKP iktidarı İkizdere’ye hangi yatırımı yaptı söyleyeyim. Çünkü bazı dostlarım hizmetlerimizi görmezden geliyorsun demeye getiriyor. İkizdere Kaymakamlık hizmet binasını yıkarak yenisini yaptılar o kadar. Diğer yapılan Öğretmenevi, hastane, İlköğretim, Lise, Öğretmen Lojmanları, Futbol Sahasının tamamlanmasını ve karkas haldeki Kültür Merkezlerini hayırsever işadamları yaptı.

AKP son dönemde 30 yıllık Köy Hizmetleri Şantiye binasını onarımdan geçirerek boyasını değiştirerek Sn. Cumhurbaşkanına yeni yapılmış Hizmet Binası diye açılış yaptırdı. Sn. Mesut Yılmaz’ın katkılarıyla ANAP döneminde yapılan binayı yeniden açmak ancak size yakışırdı zaten.

İlçede Kaymakamların peşine bu iktidar yöneticileri tarafından düşüldüğünü yakından biliyorum.

Sağlık hizmeti yapan çalışanların hem de çok yakın zamanda iktidar tarafından gönderildiğini de biliyoruz. Şıllık davalarını kazanan sağlıkçıların olduğu da bu dönemde tesadüf etmiştir.

İsmet Kösoğlu

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize'de, Bir, Pankart, Hikayesi.,
Yorumlar
Haber Yazılımı