Haber Detayı
03 Haziran 2015 - Çarşamba 17:50
 
Rize'de Bir İlki Gerçekleştiriyorlar.
Diğer Haberi
Rize'de Bir İlki Gerçekleştiriyorlar.

DEREPAZARI MİLLİ EĞİTİMDEN BİR İLK: YENİLİKÇİLİK ÖDÜLLERİ SAHA İNCELEMESİNE KALDI.

Derepazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim Öğretimde Yenilikçilik ödüllerinde saha incelenmesine kaldı.  

Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından bu yıl başlatılan Kalite ve Eğitim Öğretim Öğretimde Yenilikçilik ödülleri kapsamında 1385 proje başvurusu yapıldı. Bu projeler bağımsız değerlendiriciler tarafından elektronik ortamda değerlendirildikten sonra 123 proje saha incelemesine kaldı.

"Beraber Oku, Birlikte Öğren projesinin saha incelemesine gelen 3 bağımsız proje değerlendiricisi çalışmaları yerinde izledi. Proje ekibi ile toplantılar tertiplenip, rapor içeriğinde olmayan ancak can alıcı bilgilere ulaştılar.

Yapılan alan incelemesinde başarı gösterilmesi halinde Türkiye finaline kalarak Bakanlık Yenilikçilik ödülünün sahibi olacaktır.                                                                                                 

Poje hakkında bilgi veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer KESKİN” ; “Beraber  Okul,  Birlikte Öğren” çalışması ile aslında başarı grafiğimize ivme kazandırmayı velileri eğitim öğretimin içine çekmeyi ve okul ile daha çok alakadar olmalarını hedefledik. Bunları yaparken anketlerde öne çıkan veli isteklerine öncelik verdik. Karşılıklı isteklerin yerine gelmesi yani kazan-kazan felsefesi kurumsal memnuniyeti ve kuruma bağlılığını artırdı.

Devamında sosyal çevrenin okula ilgisi arttı. Alt etkinlikler ve diğer çalışmalar ile desteklediğimiz projemizde emeği geçen Şube Müdürü Ethem BURSA `ya Fıçıcılar Okul Müdürü Aylin BEYAZ` a Merkez İlkokul Müdürü Hasan SEYİS`e Kirazdağı Okul Müdürü İbrahim KARA ve sınıf öğretmeni Eda YILDIRIM`a çok teşekkür ederim. Başarılarının devamını temenni ederim” dedi.  

       

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize'de, Bir, İlki, Gerçekleştiriyorlar.,
Yorumlar
Haber Yazılımı