Haber Detayı
09 Ekim 2018 - Salı 09:15 Bu haber 235 kez okundu
 
Rize'de bir İlk. Amatör Spor Haftası Etkinlikleri Başladı 
Diğer Haberi
Rize'de  bir  İlk. Amatör Spor Haftası Etkinlikleri Başladı 

Rize'de İlk kez Amatör Spor Haftası Etkinlikleri Başladı 

Rize'de ilk kez ASKF tarafından   8/14  Ekim tarihleri arasında düzenlenecek  Amatör spor haftası etkinliklerinde ,insanların spora kazandırılması, özellikle çocukların spora başlamalarını sağlamak, gençlerin de zararlı alışkanlıklardan uzak tutulmasını sağlayacak en güzel araç olan spor, bu hafta yapılacak  etkinlikler boyunca sevdirilerek, yapılması sağlanacaktır. 

Rize'de ilk kez ASKF tarafından   8/14  Ekim tarihleri arasında düzenlenecek  amatör spor haftası etkinliklerinde ,insanların spora kazandırılması, özellikle çocukların spora başlamalarını sağlamak, gençlerin de zararlı alışkanlıklardan uzak tutulmasını sağlayacak en güzel araç olan spor, bu hafta yapılacak  etkinlikler boyunca sevdirilerek, yapılması sağlanacaktır.

 

Rize ASKF Başkanı Ali Çelik ve Yönetim kurulu üyeleri ,Atatürk anıtına çelenk koyarak Amatör Spor Haftası etkinleri startını verdi. 

Başkan Çelik yaptığı açıklama'da: Etkinlikler çerçevesinde insanların spora kazandırılması, özellikle çocuklarımızın spora başlamalarını sağlamak en önemli hedeflerimizdir. 

Ayrıca gençlerimizin de zararlı alışkanlıklardan uzak tutulmasını sağlayacak en güzel araç olan spor, bu hafta etkinlikleri boyunca sevdirilerek, yapılması sağlanacaktır. 

Amatör Spor Haftası ile Rize 'de sporun hak ettiği yeri alacağı ve her hanede spor yapan kişi sayısının artacağına inancımız tamdır. "Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında ASKF olarak spor branşlarını tanıtacak, çocuklarımızı ve gençlerimizi spora yönlendireceğiz,

 

Amatör spor kulüpleri hakkında halkımızı bilinçlendirerek, herkesin  bir Amatör  spor branşı ile ilgilenmesini arzu ediyoruz. 

Rize'de ilk kez yapılan 8/14 ekim amatör spor haftası kutluyorum katılımlarınızdan dolayı ayrı ayrı teşekkür ediyor hepinize saygılar sunuyorum diyerek sözlerini tamamladı. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize'de, , bir, , İlk., Amatör, Spor, Haftası, Etkinlikleri, Başladı ,
Yorumlar
Haber Yazılımı