Haber Detayı
30 Mart 2019 - Cumartesi 19:21 Bu haber 945 kez okundu
 
Rize'de bir dönem sona erdi. Başkandan Duygusal Veda.
Diğer Haberi
Rize'de bir dönem sona erdi. Başkandan Duygusal Veda.

METAL YORGUNLUĞU HİSSEDİYORDUM DİYEN  İYİDERE BELEDİYE BAŞKANI AHMET METE PERSONELİYLE VEDALAŞTI  

Rize/İyidere Belediye Başkanı Ahmet Mete belediye çalışanlarıyla yaptığı toplantıda helallık alarak  “Ben mutlu ve huzur içinde görevden ayrılıyorum. Bende metal yorgunluğun başladığını hissetmiştim. Tam isabetli oldu. Hepiniz görevlerinizi en iyi şekilde yaptınız. Yeni başkanla el ele vererek bu birlik beraberliğinizi devam ettirin” dedi.

   

Pazar günü yapılacak olan mahalli İdareler seçimlerinde görevi yeni seçilecek başkana devredecek olan İyidere Belediye Başkanı Ahmet Mete Belediye çalışanlarla Meclis salonunda yapılan toplantıda vedalaştı. 

20 yıldır İyidere Belediye Başkanlığı görevini sürdüren Ahmet Mete meclis salonda yapılan  veda toplantısında duygulu anlar yaşandı. Bazı personelin başkan Mete’nin konuşması sırasında göz yaşlarını tutamadığı görüldü.

 

Başkan Mete yaptığı veda konuşmasında, kendisinde metal yorgunluk hissettiğini  belirterek: ”Belediye başkanlığı siyasi bir görevdi. Neticede bir gün ayrılma zamanı gelecekti.ve o zaman geldi. Pazar günü yeni seçilecek arkadaşımıza görevi devredeceğim. 

Ben mutlu bir şekilde bu görevden ayrılıyorum. Çünkü Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi  insanlarda metal yorgunluk oluyor. Bende de Metal yorgunluğun başladığını hissetmiştim. Benim ayrılmam tam isabetli oldu. Yirmi yıl boyunca İyidere’ye hizmet verirken belki arkadaşlarımızda kırgınlıklar dargınlıklar  küskünlükler olmuştur. Ben her ne kadar kin saklamasam da sert mizaçlı bir insanım belki bu görevi nasıl daha iyi yapabiliriz diye kalbinizi kırmış olabilirim. Buna inanınki  kötü niyetle değil, daha iyi nasıl yapabiliriz niyetindendir. Bunu kötü niyetli anlamayın. Üzdüğüm kırdığım varsa ben hepinizden helallik  istiyorum.” dedi. 

İyidere Belediyesinin örnek bir belediye olduğunu vurgulayan Ahmet Mete çalışanlardan yeni başkan döneminde de  görevlerini aksatmadan sürdürmelerini isteyerek    “İyidere belediyesi örnek bir belediye olmuştur Hepiniz görevlerinizi en iyi şekilde yaptınız. Elinizden geldiği şekilde çalıştınız. Hiç birinizden şikayetçi değilim. Hiç birinizden şikayetçi değilim.  görevlerini en güzel şekilde yaptınız Bir ekip ruhu ile çalıştık, hepiniz buralısınız hepinizin kalbinde  İyidere’ye hizmet etmek var. Biz hiçbir zaman gerek belediye olarak, gerek İyidere olarak Rize’ye sorun taşımadık. Her zaman sorunlarımızı kendi aramızda halletmişiz bundan sonrada böyle olacağına inanıyorum. Biz İyidere olarak büyük bir aileyiz Hep beraber büyük bir aileyiz. Burada  soy isimler önemli değil.  O gözle birbirimize bakacağız. Bundan sonraki çalışmalarınız da bu bilinç ve anlayış içinde devam ettirin. Ben şunu istiyorum. Bana bu güne kadar verdiğiniz çalışma desteğini bundan sonra seçilecek başkana da verin göreviniz de aksaklık yapmayın. Yeni başkanla el ele vererek bu birlik beraberliğinizi devam ettirin. Ona da aynı itinayı aynı çalışma gayretinin gösterin. Eğer sizler bir yanlış yaparsanız ben ona üzülürüm. Ben sizleri de takıp edeceğim, belediyeyi de takıp edeceğim Bu birlik beraberliği devam ettirmenizi istiyorum. Sizleri hiçbir zaman unutmayacağım” 

[caption id="attachment_155594" align="alignnone" width="582"] [/caption]

 (Osman CAN) 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize'de, bir, dönem, sona, erdi., Başkandan, Duygusal, Veda.,
Yorumlar
Haber Yazılımı