Haber Detayı
09 Aralık 2019 - Pazartesi 12:00
 
Rize’de Acil Sağlık Hizmetleri Haftası Farkındalık Etkinliği
Sağlık Haberi
Rize’de Acil Sağlık Hizmetleri Haftası Farkındalık Etkinliği

1-7 Aralık Acil Sağlık Hizmetleri Haftası Farkındalık Etkinlikleri kapsamında araç sürücülerine yönelik İl Emniyet Müdürlüğü ile ortak Trafik çevrimi etkinliği düzenlenerek 112 Acil Çağrı Hatlarının gereksiz meşgul edilmemesi ve trafikte ambulanslara geçiş önceliği verilmesi konusunda ekiplerimiz tarafından sürücüler bilgilendirildi.  


İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, 1-7 Aralık 112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası nedeniyle yaptığı açıklamada, “Acil sağlık hizmetleri, vatandaşlarımıza herhangi bir acil hastalık veya yaralanma halinde, günün 24 saati ücretsiz olarak verilmektedir. Acil sağlık sisteminin güçlendirilmesi amacıyla 112 acil sağlık hizmetleri ülke geneline tüm kırsal bölgeleri kapsayacak şekilde yaygınlaştırılmıştır.” dedi. 


İlimiz ve ülke genelinde fedakârca görevlerini ifa eden tüm 112 personelinin haftasını kutlayan Tepe, “Her türlü olumsuzlukta, maddi ve manevi zorlukta ülkemizin her köşesinde, insan hayatının kutsallığından ödün vermeksizin, sonsuz sabır, her türlü özveri, gayret ve sevgi ile mesleğini icra etmeye çalışan tüm 112 personellerimizin haftasını kutlar sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim” değerlendirmesinde bulundu. 


Tepe, “Bu hafta vesilesi ile halkımıza daha kaliteli, zamanında ve hızlı bir şekilde acil sağlık hizmetlerini sunabilmek için 112’yi gereksiz yere meşgul etmemeleri ve ambulanslarımıza yani hayata yol vermeleri konularında vatandaşlarımızın, sürücülerimizin dikkatini çekmek isterim” diye konuştu. 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize’de, Acil, Sağlık, Hizmetleri, Haftası, Farkındalık, Etkinliği, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı