Haber Detayı
25 Mayıs 2013 - Cumartesi 17:06 Bu haber 340 kez okundu
 
Rize'de Açık Ara Farkla Yetkili Sendikayız !
Diğer Haberi
Rize'de Açık Ara Farkla Yetkili Sendikayız !

YETKİLİ SENDİKA BELİRLEME TOPLANTISI

Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğü 2013 yılı yetkili sendika belirleme toplantısı Şube Müdürü Ramazan BALCI başkanlığında, ilimizdeki sendika başkanlarının da katılımıyla İl Denetmenleri toplantı salonunda dün yapılan toplantıyla tespit edildi.

Toplantı Şube müdürü Ramazan BALCI’nın açılış konuşmasıyla başladı. Açılış konuşmasında sendika başkan ve temsilcilerine toplantıya katılımlarından dolayı teşekkür eden Ramazan BALCI ilimizdeki yetkili sendika belirleme toplantısı sonucunda ilde yetkili sendika temsilcisi olacak sendika için eğitim camiamıza hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Daha sonra ilçe üye sayıları tek tek tüm sendikalar için okunarak sayılar mutabakatla tespit edildi. Merkez ilçe sayılarının okullar okunmadan genel sayı ile başlandı, sayılarda mutabakat sağlanınca ayrıca okul okul okunmasına gerek kalmadan sayılar üzerinde mutabık kalınca toplantı sona erdi. Oldukça demokratik bir ortamda sakin ve uygarca bir tutumla sona eren toplantı için başkanlar birbirlerine teşekkür ederek mutabakat metnini imzaladılar. İmzalanan mutabakat metnine göre ilimizdeki yetkili sendika Eğitim Bir-Sen oldu.

EĞİTİM BİR SEN  RİZE DE AÇIK ARA FARKLA YETKİLİ SENDİKA

Yetkili sendika toplantısını değerlendiren Eğitim Bir-Sen şube başkanı Seyfettin AFACANLAR Rize de açık ara farkla tekrar yetkili sendika olduklarını, gelinen bu noktada bu başarıya ulaşmamıza, katkıda bulunan üyesinden ilçe başkanına, yönetim kurulu üyesinden, şube yönetimine ve işyeri temsilcisine kadar herkese teşekkür ederim. Dedi

Seyfettin AFACANLAR “Rekabet zemininde hizmet sendikacılığı” sloganıyla çıktığı sendikal yolculukta istikrarlı bir şekilde büyümeye devam eden Eğitim-Bir-Sen’in geçen yıl 16 Haziran 2012 tarihi itibariyle 231 bin üye sayısıyla Türkiye de “Genel Yetkili” sendika olduğunu, kurulduklarından bugüne geçen 9 yılın ilk 4 yılının Eğitim-Sen’in, son 5 yılının da Türk Eğitim-Sen’in yetkisiyle ama eğitim çalışanları adına yetkisizlikle geçti. “Konfederasyonlar, ‘masaya oturmuyorum’ söylemiyle eğitim çalışanlarının temsil hakkından mahrum bırakıldığı ya da pazarlık yapamama yetersizliğiyle kaybedilen 9 yıllık bir sürenin sonunda elde ettiğimiz en önemli kazanım, eğitim ve bilim hizmet kolunda aldığımız yetkidir, dedi.İlk defa geçen yıl yetkili sendika olmamız,ilk defa toplu sözleşme masasına oturmamız her ne kadar ek ödemeyi alamamış olmamız eksi bir değerse, imza atmamamıza rağmen eğitim iş kolunda 18 madde lehimize sonuçlanmış olması bir kazanımdır.

Rize de Milli Eğitim Müdürlüğünde Eğitim Bir Sen 1501, Türk Eğitim Sen 1346,Eğitim Sen 335,Eğitim İş 129 üye ile temsil edilmiş. Üniversitede Eğitim Bir Sen 345, Türk Eğitim Sen 61, Eğitim Sen 2 üye ile temsil edilmektedir. Toplamda en yakın sendika ile aramızda 440’a yakın fark oluşmuştur. İlçelerde Güneysu,Çayeli,Ardeşen,Derepazarı,Hemşin ve İkizdere ilçemizde yetkili sendikayız.Fındıklı,Çamlıhemşin,Kalkandere,Pazar,İyidere ilçelerimizde önümüzdeki sene yetkiyi alacağız,dedi.

Seyfettin AFACANLAR üyelerimizden aldığımız güçle inşallah ilimizde ve ülkemizde bu yetkiyi en etkili şekilde kullanarak üyelerimize hizmet etmeye çalışacağımızı, Toplu Sözleşme masasında her branşı memnun edebilecek bir anlaşma imzalayacağımızı ümit ediyorum. Toplu sözleşmede masaya getirmek amacıyla üyelerimizin ve diğer çalışanların taleplerini bekliyoruz dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize'de, Açık, Ara, Farkla, Yetkili, Sendikayız, !,
Yorumlar
Haber Yazılımı