Haber Detayı
26 Ağustos 2019 - Pazartesi 00:08 Bu haber 2689 kez okundu
 
Rize'de 10 yıl aradan sonra yayla şenliği
Rize Haberi
Rize'de 10 yıl aradan sonra yayla şenliği

Rize İkizdere Çağrankaya Yaylasında 10 yıl aradan sonra yapılan ve 2 gün devam eden 21.Yayla şenlik yoğun bir sis altında kalabalık bir toplulukla yapıldı. 


3 köy ve 4 mahallenin ortak kullandığı ilçenin en büyük Yaylalarından birisi olan Çağrankaya Yaylasında 2 gün devam eden 21.Şenlik çeşitli aktivitelerle sona erdi. İkizdere Belediye Başkanı Hakan Karagöz’ün öncülüğünde başlayan şenlikte birçok yöresel halk türkü sanatçısı katıldı. 


Kaymakam Tarık Buğra Seyhan ikinci gün katıldığı şenlikte yaptığı konuşmada’’Çağrankaya Yaylasında yapılan Yayla Şenliği geleneksel devam ediyor. Şenlikler kültürel varlıklarımızdır. Köy ve Mahalle Muhtarlarımızın bir araya gelerek Belediyemizin desteğiyle sürdürdüğü şenlik bu kez 21.defa yapılıyor. Bu etkinlikler turizm için önem arz eden organizasyonlardır. Bugün binlerce insanın buraya gelmesi bir turizm hareketidir.  Kaymakamlık olarak tüm kurumlarımızla birlikte bu ve benzeri organizasyonları destekleyerek bölgemizin kültürel ve turizm açısından elinde bulunan değerlerini tanıtmak hedeflerimiz arasındadır. Yapılan Yayla Şenliğinin eşsiz ve güzel doğa ortamında güzel bir etkinlik olduğu kanaatindeyim. Yaylalarda yapılan etkinlikler insanların buluşması ve geleneklerinin yaşatılması adına önem arz ediyor. Şenliklerin düzenlenmesi aşamasında emeği geçen herkese teşekkür ediyor, başarılar diliyorum’’ dedi. 


Yöresel sanatçıların sahne aldığı şenliğe katılanlar kemençe eşliğinde horon oynayarak, keyifli anlar yaşadı. Ayrıca yaylada kurulan çadırlarda gıda ve giyim ürünleri sergilendi. Eski İkizdere Belediye Başkanı Ayhan Biber, birçok Muhtar, MHP İkizdere İlçe Başkanı Abdürrezzak Uzun ve iki bin kişi katıldı.  

 

Kaynak: () - İsmet KÖSOĞLU Editör:
Etiketler: Rize'de, 10, yıl, aradan, sonra, yayla, şenliği,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Rize'de 10 yıl aradan sonra yayla şenliği
Rize'de 10 yıl aradan sonra yayla şenliği
Rize'de 10 yıl aradan sonra yayla şenliği
Rize'de 10 yıl aradan sonra yayla şenliği
Yorumlar
Haber Yazılımı