Haber Detayı
03 Şubat 2015 - Salı 10:58 Bu haber 280 kez okundu
 
PEKER: Başkanlık Sistemi Başbuğ Türkeş'in Hayaliydi.
Siyaset Haberi
PEKER: Başkanlık Sistemi Başbuğ Türkeş'in Hayaliydi.

SEDAT PEKER; BAŞKANLIK SİSTEMİ BAŞBUĞ TÜRKEŞ'in HAYALİYDİ

Sedat Peker sosyal medya sayfalarından bugün yaptığı açıklamasında MHP üst yönetiminin başkanlık sistemine karşı duruş sergilemesini Alparslan Türkeş'in başkanlık sistemi politikası üzerinden eleştirdi. Sedat Peker başkanlık sistemi Başbuğ Türkeş'in savunduğu bir politikaydı vurgusunu yaptı ve açıklamasının devamında; ''Dikkat ederseniz kendime ait hiç bir yorum katmadan Cennetmekân Başbuğ'un fikirlerini söyledim. Şefkat Çetin ve avanesi acaba beni şimdi tekrardan AK Parti'ye çalışmakla mı suçlayacaklar? Bunu gerçekten merak ediyorum. Ancak suçlamayı yapmadan önce çok iyi düşünmeliler(Şefkat Çetin ve avanesi). Çünkü dolaylı olarak, Cennetmekân Başbuğ'u da AK Parti'ye çalışmakla suçlamış olacaklar.'' dedi.

İŞTE SEDAT PEKER'in AÇIKLAMASININ TAMAMI

Kıymetli dostlarım, 

Son günlerde kamuoyunu çokça meşgul eden, başkanlık sistemi ile ilgili düşüncelerimi sizlerle paylaşmak isterim. 

Bizler gençliğimizin ilk yıllarında Cennetmekân Başbuğ Alparslan Türkeş'in fikirlerinden etkilenmiş olan bir neslin mensubuyuz. Bu sebeple Başbuğ Alparslan Türkeş'in hayata ve milletimize dair düşüncelerine karşı her zaman merak içerisinde olduğumuzdan devamlı suretle araştırmalar yapardık. 1980 öncesinde MHP'nin oyu yüzde üç civarındayken, Alparslan Türkeş çeşitli konferanslar düzenleyerek, Türkiye Cumhuriyeti'nin başkanlık sistemine geçmesi gerektiğini bütün herkese anlatmaya çalışıyordu. 

Şu anki MHP, oy oranı yüzde on üç olmasına rağmen başkanlık sistemine karşı olan cephenin neredeyse sözcülüğünü yapar duruma gelmiştir. Başbuğ Alparslan Türkeş, yüzde üç oyu varken de bir gün iktidar olacağına inanıyordu. Kendisinin çektiği çileler sayesinde bugün yüzde on üç oy alan MHP üst yönetimi ise biz başkan çıkaramayız korkusuyla Başbuğ'un hatırası olan bu fikre muhalefet etmektedir. Başbuğ'un Türk siyasetinde savunduğu fikirlerinden olan siyasete girme yaşının aşağıya çekilmesi, aktif dış politika izlenmesi, başkanlık sistemine geçilmesi ne yazık ki bugün AK Parti tarafından savunuluyor, (MHP üst yönetimi tarafından ise bu üç fikre de çok sert bir şekilde karşı çıkılıyor.)

Ülkücülerden oy isterken Başbuğ Alparslan Türkeş'in ismini ve hatırlarını kullanacaksınız, ancak onun kurduğu parti de onun fikirlerinin tam karşısını savunacaksınız. Ben bunu gerçekten anlayamıyorum. Dikkat ederseniz kendime ait hiç bir yorum katmadan Cennetmekân Başbuğ'un fikirlerini söyledim. Şefkat Çetin ve avanesi acaba beni şimdi tekrardan AK Parti'ye çalışmakla mı suçlayacaklar? Bunu gerçekten merak ediyorum. Ancak suçlamayı yapmadan önce çok iyi düşünmeliler(Şefkat Çetin ve avanesi). Çünkü dolaylı olarak, Cennetmekân Başbuğ'u da AK Parti'ye çalışmakla suçlamış olacaklar.

Devlette ve sivil hayatta kendini yetiştirmiş, Başbuğ Alparslan Türkeş'in fikirlerini rehber edinmiş genç arkadaşlara lütfen partinin kapılarını açın. O koltukları hak etmeyen Şefkat Çetin ve arkadaşlarını da o koltuklardan kaldırın. Yoksa MHP’nin bırakın iktidar partisi olmayı, iktidara yaklaşabilmesi bile mümkün görünmemektedir. 

Bu ülke de koalisyon hükümeti olan dönemleri hatırlayanlar, şunu çok iyi bilirler. Koalisyon hükümetlerinde ülkeyi millet değil, medya patronları, yabancı istihbarat servisleri, para baronları, ve de onlara uşaklık yapmayı kabul eden hainler yönetir( Siyonist İsrail’in gizli servisi MOSSAD’ın iş birlikçileri ile kurduğu örümcek ağlarına yakalanmamamızın tek şartı güçlü bir yönetimdir). Başbuğ Alparslan Türkeş’in söylemiş olduğu Türk insanının en iyi yönetim biçimi başkanlık sistemidir, fikrine katılıyorum. Tarihteki başarılarımızın da bunun en iyi delili olduğuna inanıyorum. 

BİR UMUTTUR YAŞAMAK 

SEDAT PEKER

Kaynak: Editör:
Etiketler: PEKER:, Başkanlık, Sistemi, Başbuğ, Türkeş'in, Hayaliydi.,
Yorumlar
Haber Yazılımı