Haber Detayı
01 Eylül 2014 - Pazartesi 11:41 Bu haber 220 kez okundu
 
Passolig Derhal yeniden Düzenlenmelidir.
Diğer Haberi
Passolig Derhal yeniden Düzenlenmelidir.

Passolig çıktığından beri Rizespor hemen hemen boş stada oynuyor. İç saha gücünü tamamen kaybetmiş olan Rizespor’un eskiden olduğu gibi iç sahada bir güç olamamasının rakip takımlara seyirci baskısı kuramamasının nedenlerini Av. Remzi Kazmaz’a sorduk.

Çaykur RizeSpor’un Eski hukuk danışmanlığının yanı sıra yönetin kurulu üyesi olan ve TFF’da bir dönem Disiplin Kurulu Asbaşkanlığı görevinde bulunan Rize’li Avukat Remzi Kazmaz Rizespor’un boş az seyirci ile sahada oynamasını içine sindiremiyor.

PASSOLİG DERHAL YENİDEN DÜZENLENMELİDİR

Remzi Kazmaz stadların genelinde bir boşluk olduğunu ve bunun sorumlusunun TFF olduğunu belirtti. Yürürlükte olan passolig uygulaması derhal yeniden düzenlenmelidir.Passolig sayesinde taraftarlar takımlarından uzaklaşmaktadır dedi.

RİZE , RİZESPOR’A SAHİP ÇIKMALI

Fakat her ne olursa olsun Rize’de muhteşem bir stad ve tesis var. Yönetim her şeye rağmen güçlü transferler yaptı. Hala Rizespor taraftarının maçlara ilgi göstermemesi çok üzücüdür. Rizespor Rize’nin takımıdır ve şartlar ne olursa olsun Rize’li takıma sahip çıkmalıdır. Passoligse passolig nasıl yapması gerekiyorsa yapmalı ve tüm kent Rizespor’a sahip çıkmalıdır. Bir çok Büyükşehrin takımı süper ligde yokken Rizespor’un süper ligde olması Rize için büyük bir avantajdır. Rize kenti bu avantajı iyi değerlendirmelidir. Rize yine güçlü iç saha takımı haline gelmek zorundadır ve bunun tek çaresi taraftardır. Dedi

BAŞKANIN AÇIKLAMASI BİRAZ SERT OLMUŞ

Çaykur Rizespor Başkanı Metin Kalkavan’ın son yaptığı açıklama Kazmaz’a hatırlatılınca;

Başkan takıma iyi transferler yapmış evet açıklaması biraz sert olmuş. Fakat hiçbir başkan iç sahada bu kadar az taraftarla maç oynamaktan hoşnut olmaz. Taraftarın sahayı doldurması takımı motive ettiği gibi yönetimi de motive eder, Yönetimde daha hevesli çalışır, takıma layık olmak için elinden geleni yapar. Fakat stad boş olunca takımdaki oyuncular gibi yönetimdeki arkadaşlarında hevesi kaçıyor morali bozuluyor. Başkanın söylemek istediklerinde kötü bir şey olduğuna inanmıyorum sadece üslubu biraz sert olmuş onuda aylardır boş sahada oynamanın verdiği psikolojiye bağlıyorum.

Ayrıca başkanın bahsettiği küfür olayı hiçbir takım taraftarına yakışmadığı gibi Rizespor gibi Rize gibi misafirperverliğiyle ön plana çıkmış bir Karadeniz kültürüne kesinlikle yakışmaz. Küfürün ve şiddetin stadlardan kalkması için her taraftar duyarlı olmak zorundadır. Dedi.

Son olarak şunu söylemek istiyorum; şartlar ne olursa olsun bu takım Tüm Rize kentinin takımıdır ve kayıtsız şartsız bu kent bu takıma sahip çıkmalıdır.

Haber: Osman kaptan

Kaynak: Editör:
Etiketler: Passolig, Derhal, yeniden, Düzenlenmelidir.,
Yorumlar
Haber Yazılımı