Haber Detayı
15 Haziran 2015 - Pazartesi 16:31 Bu haber 186 kez okundu
 
Önce AKP ile Hesaplaşılması Lazım
Diğer Haberi
Önce AKP ile Hesaplaşılması Lazım

Doğu'nun Başbuğu lakaplı Yılma Durak, muhalefet liderlerinin bir an önce masaya oturup hükümeti kurmaları gerektiğini söyledi. Durak, “Ben MHP'nin AKP ile koalisyonunu istemem. Önce AKP ile hesaplaşılması lazım” dedi. Milliyetçi camiada 'Doğu'nun başbuğu' olarak bilinen Yılma Durak, seçim sonrası durumu değerlendirdi.

AKP’nin iktidar olabilmek için "Herkesle koalisyona hazırım" demesini eleştiren Durak, “Bakalım millet senle koalisyon istiyor mu? AKP ayağına çelme takmıştır ve burada kalması da fazla mümkün gözükmemektedir" dedi.

//

TEPE TAKLAK OLUR

Olası bir erken seçimin AKP'yi vuracağını savunan Durak, "Bir siyasi çözümsüzlük erken seçim durumunda AKP bu oyu da alamaz. Tepe taklak olur. En az yüzde 10 oy kaybeder. Bunun bedelini fazlasıyla öderler” diye konuştu.

ÇÖZÜMSÜZLÜĞÜN SEBEBİ MHP OLMAMALI

MHP’nin hiçbir zaman çözümsüzlükten yana olmaması gerektiği belirten Durak “Çözümsüzlüğün sebebi MHP olmamalı. Buna çok dikkat edilmesi gerekiyor. MHP koalisyon için birtakım beklentileri var" dedi.

AKP YAPTIKLARININ ÖNCE HESABINI VERMELİ

AKP’nin önce yaptıklarının hesabını vermesi gerektiğini belirten Durak, 17-25 Aralık dosyalarını açması gerektiğini belirtti. Durak MHP lideri Devlet Bahçeli'nin, "Hesaplaşmadan helalleşme olur mu?" sözünün çok yerinde olduğunu belirterek şöyle devam etti:

HIRSIZLIK MEŞRULAŞTIRILDI

“MHP'nin AKP ile problemleri var. 'Çözümsüz bir siyaset izlediği' propagandasının yanlış olduğu kanısındayım. MHP, hırsızlığı meşrulaştıran bir hükümet içinde nasıl yer alsın? Türkiye'de hırsızların sayısı artırılarak hırsızlık meşrulaştırılmıştır. Ben MHP'nin AKP ile koalisyonunu istemem. Bu çok zor. Önce AKP ile hesaplaşılması lazım.”

"İNSANLARI BİRBİRİNE DÜŞÜRDÜLER"

Seçim sonrası Cumhurbaşkanı ve hükümet tarafından yapalın açıklamaları hatırlatan Yılma Durak, "Paralel yapı ne hikmetse bir haftadır unutuldu" dedi. Seçimle birlikte AKP'nin de önündeki yanlışı görmeye başladığını vurgulayan Durak şöyle devam etti:

PARALEL SAFTASI GÜNDEMDEN DÜŞTÜ

"Paralel safsatası insanların azından artık düşmeye başlar. İnsanların böyle ahlaksızca suçlamasının Türkiye'ye hiçbir faydası yok. Siz insanları ayrıştırıcaksınız, birbirine düşman edeceksiniz sonra demokrasi, insan hakları diyeceksiniz. Allah’tan korkun. Siz bir takım mütedeyyin insanların itibar ettiği yapılara böyle suçlamalarla nasıl siyaset yapabilirsiniz? Siyaset insan kazanma sanatıdır. Siyaset insan kaybetme sanatı değildir."

Bugün Gazetesi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Önce, AKP, ile, Hesaplaşılması, Lazım,
Yorumlar
Haber Yazılımı