Haber Detayı
11 Haziran 2015 - Perşembe 10:28 Bu haber 220 kez okundu
 
MHP Geri Adım Attı. Hukümet İçin Yeni Bir Işık
Diğer Haberi
MHP Geri Adım Attı. Hukümet İçin Yeni Bir Işık

MHP'den AK Parti'ye 3 şartlı koalisyon teklifi!

Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından AK Parti ile koalisyona sıcak bakmayan MHP Lideri Devlet Bahçeli geri adım attı ve şartlarını açıkladı.

MHP'den Ak Parti'ye 3 şartlı koalisyon teklifi!MHP'den AK Parti'ye 3 şartlı koalisyon teklifi!MHP'den AK Parti'ye 3 şartlı koalisyon teklifi!

Seçim sonuçlarının açıklandığı gece hiçbir koalisyona girmeyeceğini söyleyen Bahçeli, geri adım attı; "Kırmızı çizgilerimiz kabul edilirse koalisyonu düşünebiliriz" dedi.

//

MHP Başkanlık Divanı dün 3 saat süren bir toplantı yaptı. Genel Başkan yardımcılarının seçime ilişkin değerlendirmelerini alan MHP lideri Devlet Bahçeli, koalisyona girmeme konusundaki katı tutumundan vazgeçerek kırmızı çizgilerini açıkladı.

Bu şartlar dahilinde AK Parti ile ya da bir başka formül çerçevesinde farklı bir koalisyon modelini düşünebileceklerini bildirdi. Bahçeli, "Kırmızı çizgilerimiz kabul edilirse, koalisyonu düşünebiliriz" dedi.

MHP'nin koalisyona katılma konusundaki ön şartları şöyle:

"ERDOĞAN ŞARTI"

"Cumhurbaşkanı Erdoğan Anayasal sınırlar içine çekilecek ve Anayasa'daki tarafsız konuma gelmesi sağlanacak.

"17/25 ARALIK VE ÇÖZÜM SÜRECİ"

Çözüm süreci tamamen rafa kaldırılacak. 17/25 Aralık operasyonlarına ve yolsuzluk olaylarına adı karışan isimler hakkında soruşturma yapılıp, AK Parti'li 4 eski bakan Yüce Divan'a sevk edilecek"

SON İSTİŞARE YAPILACAK

MHP hafta sonu da MYK, İl Başkanları, Belediye Başkanları ve 80 milletvekilini toplayarak koalisyon konusunda son istişareleri yapacak

MİLLİYET
Kaynak: Editör:
Etiketler: MHP, Geri, Adım, Attı., Hukümet, İçin, Yeni, Bir, Işık,
Yorumlar
Haber Yazılımı