Haber Detayı
25 Ekim 2015 - Pazar 08:31
 
Kemal Hocadan Reşat Hocaya Ağır Eleştiri.
Diğer Haberi
Kemal Hocadan Reşat Hocaya Ağır Eleştiri.

10 Numara Fiyasko Projeler

CHP Rize Milletvekili Adayı Kemal Köymen Rize’de yerel bir kanalda katıdığı canlı yayın programında Rize’ye ve gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

10 numara projelerin hiçbirisi ile ilgili bir çalışma yok.

Ak Parti tarafından yerel seçimler öncesi hazırlanan “10 Numara Projeleri” yakından takip ettiklerini belirten Köymen “10 Numara Projeleri” fiyasko olarak değerlendirdi ve ekledi “ Salarha tüneli projesi çocukluğumuzun hayali bu proje Rize’mizin güneye doğru büyümesine büyük katkı sağlayacak bir proje tünelin faydaları çok büyük fakat tünelle ilgili biz bir çalışma göremiyoruz nerde tünel nerede çalışmaları, bu projenin derhal hayata geçmesi gerekiyor. Bu projelerin takipçisi olmaya devam edeceğiz”dedi.

//

Doğalgaz Salarha Bölgesini Neden Pas Geçti ?

Programda Botaş’ın Rize valiliğine yazmış olduğu yazıyı gösteren Köymen “Botaşın Rize valiliğine yazmış olduğu bir yazıda doğalgaz hattı Rize merkez, Güneysu, Çayeli, Pazar, Ardeşen, Fındıklı, Arhavi, Hopa oradan da Borçka’ya gidiyor. Salarhayı pas geçtiler Salarha unutuldu. Bu hattın neden Salarha’yı pas geçtiğini anlayamadık. Doğalgaz hizmetinin derhal Andon’a kadar götürülmesi gerekmektedir.CHP iktidarında hiçbir bölgemizi unutmayacağız. Hizmeti eşit dağıtacağız”dedi.

Eko Turizme çok önem veriyoruz.

Rize’nin kurtuluşunun Turizm ile olacağını belirten Köymen “Amerika’da ve Avrupa’da örnekleri olduğu gibi eko turizmin getirilerini çok iyi biliyoruz. Doğu Karadeniz tam anlamıyla bir cennet. Yaylalarda yaşayan insanlarımıza bizim iktidarımızda sıfır faizli krediler verilecek. Bu kredi ile bölgenin insanı yaylalarda 1 veya 2 katlı küçük apart butik oteller yapılacak. Bölge insanı kendi işletmesinin patronu olacak.Tabi öncelikle o yaylalara giden yolların ihya edilmesi lazım. Bizim projelerimiz bölge insanının ekonomisine katkı sağlayacak. Yabancı sermaye değil bölge insanı zenginleşecek. Hava alanıda bu turizmle birleşince bölge ayağa kalkacaktır”dedi.

KEMAL KÖYMEN’E DESTEK ÇIĞ GİB BÜYÜYOR

CHP Rize Milletvekili Adayı Prof. Dr. Kemal Köymen, seçime sayılı günler kala esnaf ve mahalle ziyaretlerine tüm hızıyla devam ediyor. Köymen'in Ekmekçiler Mahallesi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ziyaretinde hazır bulunan mahalle sakinlerinden MHP Eski Rize Başkanı Haydar Diş, Rize'deki adaylar içerisinde en kalitelisinin Köymen olduğunu ve Köymen varken başka bir adaya oy vermenin gereksiz olduğunu söyledi.

Prof. Dr. Köymen, parti mensuplarıyla birlikte gün içerisinde ilk olarak Rize Merkez Su Ürünleri Kooperatifini ziyaret ederek üyelerle bir araya geldi. Burada CHP'nin vaatlerini sıralayan Köymen daha sonra balıkçı barınaklarını tek tek gezerek balıkçılarla selamlaştı. Köymen, buradaki ziyaretinin ardından Eminettin Mahallesi esnafı ve halkıyla biraraya geldi.  1 Kasım seçimleri öncesi esnaf ve halkın desteğini isteyen Köymen son olarak Ekmekçiler Mahallesi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'ne geçti. Burada dernek üyeleri ile biraraya gelen Prof. Dr. Köymen, konuşmasında özellikle çay sorununa değindi.

"EMEKLİLİĞİ YAŞAMAKTANSA ÜLKEME HİZMETİ TERCİH ETTİM"

Köymen, konuşmasında Rize'ye ve ülkeye hizmet adına siyasete atılmayı uygun gördüğünü dile getirerek, "Evde oturup emekliliğimi yaşamaktansa Rize ve ülkem için çalışmayı tercih ettim. Hemşehrilerim bu kararımı doğru bularak Ankara'da onları temsil etmemi sağlayacaklardır. 1 Kasım seçimler ülkemiz için çok önemli. Bu seçimler Rize için de bir milat olacak." dedi.

KAPASİTE EN AZ 12 BİN TON OLACAK, GÜBRE FABRİKASI KURULACAK

Çaykur'un çay alım kapasitesini günlük 7-8 bin  tonlara çıkarttığını ancak üreticinin mağduriyetinin önüne geçemediğini ifade eden Köymen, şöyle dedi:  "Biz kapasiteyi  en az 12 bine çıkaracağız. Mevcut olan fabrikalara fırınlar ilave ederek gerekli büyümeyi sağlayacağız. Kaçak çayın Türkiye'ye girişini engelleyeceğiz. Bunu engellemediğimiz müddetçe ne yaparsak yapalım çayımız için bir yarar sağlayamayız. AKP bunu bilerek engellemedi. Güneydoğu'da milletvekillerinin eleştirilerine maruz kalmamak adına bunu engellemedi. Eğer o bölgede kaçak çayı engelleseler milletvekili kazanamamaktan korktular. Özel sektör çayını Çaykur'dan alarak almış olduğu çayın bedelini de kuru çay ya da para olarak verecek. Organik çay ile alakalı bölgemizde bir gübre fabrikası kuracağız. Hemşin bölgemizde organik tarım yapılıyor ama oradaki üreticimiz bunun karşılığını alamıyor. Bazı çay tarlalarının ruhsatı yok biz müstahsilimize ruhsatlarını vereceğiz.  Hatta yeni çay bahçelerinin açılmasının önünü açacağız. Rize çayının bir dünya markası olması adına elimizden geleni yapacağız. Çaykur Genel Müdürü daha önceki basın toplantılarında çay yerine odun aldıklarını ifade etmişti. Çayımız kaliteli değil. Ben dünyanın hiçbir yerinde Türk çayı görmedim çünkü bizim çayımıza kalite kazandıramadılar."

MHP'Lİ ESKİ BAŞKANDAN KÖYMEN'E ÖVGÜLER

Ekmekçiler Mahallesi sakinlerinden olan ve dernek üyeleriyle birlikte ziyarette Köymen'i karşılayan MHP Eski Rize Başkanı Haydar Diş ise 1967 yılından bu yana siyasi hareketin MHP kanadı içerisinde yer aldığını belirterek, " MHP'nin Rize'de kurucu başkanlığını yaptım. Ben olaylara daha farklı açıdan bakarım. Adayların içerisinde en kaliteli kim ise oyumu ona veririm. Kemal beyi çok iyi tanıyorum. Rize'deki adaylar içerisinde en kalitelisi Kemal beydir. Kemal beyden biz Karadeniz'in altındaki kıymetli madenleri çıkartmasını istiyoruz. Kemal beyin uzmanlık alanı olduğu için bunu söylüyorum. Bununla ilgili ciddi projesi var. Böyle bir aday varken başka bir adaya oy vermek ayıp olur." şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kemal, Hocadan, Reşat, Hocaya, Ağır, Eleştiri.,
Yorumlar
Haber Yazılımı