Karşı tarafa kaptırılan bu Yüzde 18 oyun en büyük sebeplerinden bir tanesi şudur:
Haber
10 Haziran 2019 - Pazartesi 10:17
 
Karşı tarafa kaptırılan bu Yüzde 18 oyun en büyük sebeplerinden bir tanesi şudur:
Siyaset Haberi
Karşı tarafa kaptırılan bu  Yüzde 18 oyun en büyük sebeplerinden bir tanesi şudur:

Kişisel bloğundan İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimleriyle ilgili bir açıklama yapan Sedat Peker dikkat çeken ifadeler kullandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı için 23 Haziran’da yapılacak olan seçim yaklaşırken Sedat Peker kişisel bloğundan dikkat çeken tespitler içeren bir yazısını paylaştı.

Cumhur İttifakı’na desteğini yineleyen Peker boğazdaki lüks nargile mekanlarına dikkat çekerek bir takım tespitlerini dile getirdi. Binali Yıldırım’ı destekleyeceğini dile getiren Peker muhafazakar oylara dikkat çekti. 

İşte Sedat Peker’in O Açıklaması;

Kıymetli dostlarım,

Uzunca bir süredir hepimiz İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerine yoğunlaşmış durumdayız… Bütün herkes kendince bir fikir ortaya atıyor; ‘’Şu adayı şunlar destekliyor, diğer adayı da şunlar destekliyor’’ diye yorumlarda bulunuyorlar.

Müsaade ederseniz ben, son günlerde sıkça düşündüğüm bir konuyu sizlerle paylaşmak istiyorum… Bence AK PARTİ adayı Sayın BİNALİ YILDIRIM’ın şansı, halkın büyük bir kesimi tarafından sevilen Sayın CUMHURBAŞKANIMIZ’ın kendisine var gücüyle destek veriyor olması... Ayrıca da CUMHUR İTTİFAKI’nı oluşturan diğer partinin yani MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ’nin var gücüyle Sayın BİNALİ YILDIRIM için çalışmasıdır… Ancak kendi taraftar gurubunun içindeymiş gibi görünen bir kesimden dolayı da maalesef ki kendisinin ciddi bir şanssızlık yaşadığını düşünüyorum.
 
Hepimiz BİNALİ YILDIRIM BEY kazanırsa, ‘’Bir puanla mı kazanacak, yoksa yarım puanla mı?’’ diye yorum yaparken, aslında bizim unuttuğumuz çok önemli bir şey var! MİLLİYETÇİ MUHAFAZAKAR seçmen kitlesinin TÜRKİYE’deki oy karşılığı tarihin her döneminde en az 70’e tekabül etmektedir. Bizler CUMHUR İTTİFAKI’nın seçimlerde aldığı 52’lik oy oranını başarı olarak görürken (gerçekten başarıdır), geriye kalan 18 oyun nasıl geri kazanılacağı konusunda acaba neden bir düşünce içine girip fikir üretmiyoruz!!!

Bence karşı tarafa kaptırılan bu 18 oyun en büyük sebeplerinden bir tanesi şudur: Önceden halkın büyük çoğunluğunu oluşturan bölüm diğer partilere kızarken, ‘’Bunlar her gün boğazda balık yiyip, rakı içip, her seferinde bir asgari ücret maaşı kadar hesap ödüyorlar’’ diye isyan ediyorlardı… Sırf rakı balık muhabbetinin, daha doğrusu dedikodusunun etkisiyle AK PARTİ’ye yönelen oylar çok artmıştı. 

Maalesef şu anda halkın büyük çoğunluğunu oluşturan kesiminin sohbetinde boğazdaki açılan lüks nargile salonlarında oturup keyif yapan ve oralarda bir günde bir asgari ücretlinin maaşını hesap olarak ödeyen, kendini dindar olarak tanımlayan kişilerin müsrifliği ve lükse düşkünlüğü konuşuluyor.

CUMHUR İTTİFAKI’nı hayatımın sonuna kadar desteklemek konusunda kararlıyım... YÜCE ALLAH’ın izniyle bu söylediklerim CUMHUR İTTİFAKI’na oy veren bir vatandaş olarak sadece dostane yönde tavsiyelerimdir... Seçimlerde emperyalist güçlerin, fetö’nün, pkk’nın desteklediği belediye başkan adaylarını yenebiliriz ancak yukarıdaki satırlarımda anlattığım konulara hassasiyet gösterilmezse, halkın çoğunluğunun ağzında olan boğazlardaki nargile salonlarında ödenen hesaplar ve lüksün konuşulduğu dedikoduları yenebilmemiz gerçekten mümkün olmayacaktır…


BİR UMUTTUR YAŞAMAK
REİS SEDAT PEKER

Kaynak: Editör:
Etiketler: Karşı, tarafa, kaptırılan, bu, , Yüzde, 18, oyun, en, büyük, sebeplerinden, bir, tanesi, şudur:,
Yorumlar
Haber Yazılımı