Haber Detayı
09 Haziran 2011 - Perşembe 19:04
 
KARANLIKLAR PRENSİ ŞEVKİ YILMAZ
- Haberi
KARANLIKLAR PRENSİ ŞEVKİ YILMAZ

 Türkiye’ye döndükten sonra her seçim döneminde ortaya çıkıp, seçim sonrası görünmeyen Şevki Yılmaz Bey, yine bir seçim arefesinde sahnede ki yerini almış, yalan yanlış bilgileri halkımıza aktarmak için ekran ekran gezmeye başlamış.

KARANLIKLAR PRENSİ ŞEVKİ YILMAZ (Ramazan BURSA-Köşe Yazısı)

Şevki Yılmaz’ı hepimiz, ifrata kaçan söylemleriyle, abartılı anlatımlarıyla, hakaret içeren cümleleriyle ve ağızı burnu karışacak şekle bürünecek ağlamalarıyla tanırız.

O zamanlar yaptığı konuşmalardan bölümler sizlere aktaracağım, o zaman sizlerde Şevki Beyin ne kadar değiştiğini, nasıl ruhunun ve bedeninin esir alındığını göreceksiniz?

Birisi sizlere Şevki Beyin zinayı suç olmaktan çıkaran, domuz etini kasaplık hayvan sınıfına sokan, eşcinsellere dernekleşme hakkı tanıyan bir partiye destek vereceğini söylese inanır mısınız? İnanmazsınız değil mi?

Çünkü “Faizci zalimlere meyil edenler vallahi zalimdir. Allah Kuranda buyuruyor ki, zalimlere meyil etmeyin, alkışlamayı, bravo demeyi bırakın, asla onlara yaklaşmayın. Ben tebliğciyim, ben demiyorum Allah öyle emrediyor.  Zalim kim? Saçının tekbir telini vermemek için şehit düşen evladımın memleketinde  on kanaldan anadan üryan bir şekilde film gösteren iktidar zalimdir” sözünün Şevki Beye ait olduğunu bilirsiniz. Fakat biliniz ki Şevki Hoca, Şevki Bey olmuştur ve değişmiştir. Eski savunduklarının hiç birini savunmamaktadır ve kendini kendisi ayaklarının altına alıp çiğnemektedir.

Şevki Bey yıllarca Milli Görüş camiasının içinde bulundu. Her zaman sıkıntı çıkaran bir insan oldu. Refah Partisinin kapatılmasında en büyük pay ölçüsüzce söylediği sözlerden dolayı Şevki Yılmazındır.

Şimdi sizlerle Şevki Yılmaz’ın değişmeden ve anlaşmadan evvel yaptığı konuşmalardan bir bölüm sunmak istiyorum;

-         İçkiyi, kumarı bu insanlara hoş gösterenler vallahi zalimdir, billahi zalimdir.

-         Geçen sağmalcılarda geziyorum. Geçen dediğim  iki sene önce. Birde ne göreyim. Yolda bir bank. Bankta yazıyor Akbank.  Vallahi oturan kafir, tamamı faiz.

-         Bir insan ömrü boyu namaz kılmak, oruç tutmak hacca gitmekle kurtulacağını zannediyorsa  yanılıyor. Çünkü Allah Kemalist, faizci, kafir düzene destekçi olduğu sürece onun bütün amellerini iptal edecek. Ardından da ayet okuyor.

-         Bir Müslüman caminin ön safında namaz kılan benim sakallı amcam, eğer  Milli Görüşü, Refah Partisini ve cihat emiri muhterem Erbakan hocamı anlamıyorsa biliniz ki onun kulağı tıkatılmış, gözlerine örtü çekilmiş ve kalbi mühürlenmiştir. Ben demiyorum Allah öyle diyor. Akabinde ayet okuyor.

-         Refah partisine oy vermeyenler bilsinler ki yarın ama olarak kalkacaklardır. Akabinde ayet okuyor.

-         Bu ülkede öldürülen askerlerin katil, doğuda öldürülen askerlerin katili bu parlamentoda ki partilerdir. Refahın dışında ki partiler. Bu partilerin namaz kılan adayları aday göstermelerine aldanmayın. Onları sizi kandırmak ve aldatmak için aday gösteriyorlar.  Onları jaksın maykıl denen fahişeyi, hazreti Haticeleri, Fatımaları bu milletten gizlemek için, o fahişeleri bu halka benimsetmek için  namaz kisvesiyle bu milleti aldatıyorlar.

Bu sözler tanıdığınız ve bildiğiniz Şevki Yılmazın sözleri. Şimdi ise kendisinden  Şevki Yılmaz’ı Şevki Hoca yapan Milli Görüş camiasına söylediği çirkin, tutarsızca ve fütursuzca sözler duyuyoruz. Erbakan hocanın cihat emiri olduğunu söylüyordu, şimdi ise Erbakan’ın anlattıklarının iftira olduğunu ve yanlış olduğunu söylüyor. Erbakan’ın söyleminin ve eyleminin hiç değişmediğini her kes bilir. Dün cihat emiri olan Erbakan bugün yalancı oluyor, iftiracı oluyor öylemi Şevki Bey? Erbakan değişmedi sen değiştin. Nasıl değiştiğini ve niçin değiştiğini biliriz biz.

Dün Refah Partisinin içerisin de ifrata kaçan söylemleri söylemekle görevliydin, bugün ise tefrite kaçan söylemleri söylemekle görevlisin.

Saadet Partisini  Ergenekon’un dinci ayağı olarak anlatıyorsun. Sen Yeni Ergenekon’un silahşörü müsün?  Televizyonlara çıkıp AK Partiyi desteklemende hiçbir problem yok, ama iftira atmak sana yakışıyor mu? Öyle şeyler biliyorum ki konuşursam dışarı çıkamazlar diyor Şevki Bey. Neden konuşmuyorsun? Çünkü bildiğin hiçbir şey yok, sadece biliyormuş gibi yapıp Saadet Partisi tabanını Ak Partiye yönlendirmek istiyorsun? Allah aşkına soruyorum Şevki Bey, bu değişimin bedeli nedir? Hangi bedel karşılığında bu kadar değiştin?

Önceden Rize stüdyolarından katılırdın programlara. Neden şimdi Çay Tv’nin programına İstanbul’dan katıldın, Saadet Partisi yöneticileriyle yüz yüze gelmemek için mi? Bu teşkilatların uysal koyun olmadığını bildiğin için mi? Karşılaştığında soracakları sorulara verecek cevabın olmadığından mı?

Sakın önem verdiğimiz ve dikkate aldığımız için bu yazıyı yazdık sanılmasın. Ortada ciddi bir bilgi kirliliği ve iftira kampanyası  var. Olaylar anlaşılsın diye bu yazıyı yazdık.

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu üyesi Muhyittin Yıldırım geçen Kaçkar Tv’de canlı yayına katıldı ve bir takım ciddi sorular sordu Şevki Beye. Onları önemine binaen tekrar aktarmak istiyorum ve muhataplarının da bulunduğu bir canlı yayında bu sorulara cevap vermesini bekliyorum.

Sorular;

1- 1982 yılında kendisi Ankara’ya geliyor.  Şevket Kazan ile görüşüyor. Israrla Almanya’ya gidip imam olmak istiyor. Şevket Kazan’da onu gönderiyor. Seni onlar mı gönderdi sen kendin mi gittin?

2- Viyana Milli Görüş’te imamlık yaptın. Orda yaptığın usulsüzlükten dolayı orda ki Milli Görüş teşkilatı senin görevine son verdi. Görevine son verildi mi verilmedi mi?

3-  Almanya’ya gittin orda imamlık yaptın. Oradan da uzaklaştırılıp Türkiye’ye döndün mü dönmedin mi?

4-  Sonra Şevket Kazan bey birkaç hoca arkadaşla beraber  seni tekrar Avrupa’ya gönderdi. Çünkü ısrar ettin. Burada kalırsam aç kalacağım dedin. Ve böylece tekrar Avrupa Milli Görüş teşkilatına hatip olarak gittin. Bu böyle oldu mu olmadı mı?

5-  Oralarda yaptığın konuşma kasetlerini Türkiye’de dağıtmak için Refah Partisi Genel Merkezinde kimleri devreye sokmak istedin?

6- Hiç kimse bu kasetlerin dağıtılmasını kabul etmeyince Deniz Feneri’nin Avrupa sorumlusu Mehmet Gürhan’ı bulup, gencecik çocuğu aldatıp, onun aracılığıyla Genel Merkezin bilgisi dışında kasetlerini dağıttırdın mı dağıttırmadın mı?

7-   Bu konuşmalarınızı Rize Belediye Başkanı olmak için mi yaptınız?

8-   Belediye başkanı olabilmek için kimleri devreye soktunuz?

9-   İl başkanlarıyla kaç defa ihtilafa düştünüz ve Avrupa’dan getirip kaç kişiyi il başkanı yaptınız?

10- 1.5 yıl belediye başkanlığı yaptınız, bütün işleri bitirdiniz de mi milletvekili olmak istediniz? Neden Ankara’ya gelip ısrarla milletvekili olmak istediniz ve kimleri devreye soktunuz?

11- Genel Merkez milletvekili olmanıza rıza göstermeyince Edirne’ye gittiniz.  Havlucu Ahmet efendi ile görüştünüz. Havlucu Ahmet efendiye, “beni milletvekili yapmak istiyorlar, manevi alemde efendimize sorar mısınız benim için, milletvekili olayım mı olmayayım mı?” dediğinde Ahmet efendi, iki gün bekle diyor oda bekliyor,  ardından efendim ne oldu diye soruyor, Ahmet efendi, “Ankara’dan seni milletvekili yapmak istemiyorlar, sen ille de milletvekili olmak istiyorsun, sakın olma olursan rezil olursun” dediğini hatırlıyor musun?bu manevi ihtara rağmen   neden oldun?

12- Show tv’de bir saat konuşayım beni hapse tıkasınlar demene rağmen, Refah Partisi kapatıldıktan sonra hiçbir bedel ödememek için Avrupa’ya neden kaçtın?

13- 19 mayıs ve 10 kasım kutlamalarına katılmamak için sahte raporlar alan sen değil misin?

14- Avrupa’ya gittin, burada ki milletvekili maaşına haciz getirttirdin ve Milli Görüş teşkilatı sana her ay 2 bin  Euro maaş verdi, mahkeme masraflarını, telefon masraflarını ödedi. 8 yılda 200 bin Euro para verildi sana. 50 bin kitap bastırdı, bunların da paraları ödendi.

15- 1991 körfez savaşında Amerika askerleri namusları kirletti, Şevki bey o dönem kükredi. 2001 yılında ırak işgal edildi, hapishaneden nur bacımız sesleniyor, Amerika askerleri namuslarımızı kirletiyor diye. Şevki beyden ses yok. Özal zamanında Amerika zalimdi de Tayyip zamanında mı zalim değil?

Ramazan BURSA

Kaynak: Editör:
Etiketler: KARANLIKLAR, PRENSİ, ŞEVKİ, YILMAZ ,
Yorumlar
Haber Yazılımı