Haber Detayı
06 Haziran 2015 - Cumartesi 14:21 Bu haber 183 kez okundu
 
Karaman ile istikrar Sağlanır mı ?
Diğer Haberi
Karaman ile istikrar Sağlanır mı ?

Süper lig de ikinci sezonu da  zorda olsa küme de kalmayı başaran ekibimiz Ç.Rizespor gelecek sezon çalışmalarını sürdürürken,bir çok  oyuncu ile yollarını da ayırmayı düşünüyor.Ç.Rizespor gelmiş olduğu 3. defa gelip çalıştırdığı Ç.Rizespor'un lig de  kalmasında  emeği olan teknik adam Hikmet Karaman hocamızın geçmişine şöyle bir bakarsak çok farklı  ve değişik bir lig kariyeri çizmiş olduğunu göreceksiniz..

1998-99 sezonun sonlarında ilk geldiği Ç.Rizespor takımına play off  oynatarak finalde Göztepe takımına 1-0 yenilerek şampiyonluğu kaybetmiştik..Daha sonra 2003-2004 sezonun da lig'in ikinci yarısından takımın başına gelen hikmet hoca  takımı 2. yaparak  süper lig'e çıkarmış ama daha sonra sezon başı  çalıştırdığı takım başarılı olamayınca istifa etmiş..Yine bu sezon  sonradan almış olduğu bu takımı bana göre diğer takımların da  çok başarısız olması sebebi ile  şansının da yardımı ile bu sezon da lig de kalmayı başarmış oldu..

// Hikmet Karaman hocanın geçmiş kariyerine bakarsak  süper lig de  sonradan almış olduğu  altı  takımı da lig de bırakmış,ama nedense sezon başı başladığı veya aldığı  takımlarda  hep başarısız olması nedeni ile farklı bir istatistik çizmiş...süper lig de en çok çalıştırdığı takım 2001-2003 sezonu ile  Kocaeli takımı olmuş ve bu takıma da bir Türkiye kupası kazandırmış.. Ayrıca 2007-2008  sezonun da  Antalya takımını süper lig'e çıkarmış..Ama burada dikkat çekilen bir konu sezon başı aldığı takımlarda neden başarısız olduğu sorusu..?.. Hikmet  hoca bu soruyu kendisine  hiç sordu mu veya sorguladı mı..Benim kendi görüşüm Hikmet hocanın artı ve eksilerini göz önüne alarak  bu sezonu da değerlendirerek gözlemlerim...Hikmet  hoca  motivasyonu yüksek  ve oyuncuyu iyi pompalayan bir teknik adam olmasına rağmen  bu sezon da olmak üzere  bazı maçlarda yapmış olduğu anormal derece de  gerek oyuncu değişikliklerin de gerek  oyun okuma düşüncesi  bana göre sınıf da kalmış olup başarısız   olmuştur.. Yine bazı oyuncuların kendine güven kazanmaları için onlar ile uğraşıp  takıma kazandırması her ne kadar olumlu olsa da yetenekli  bazı oyuncuları da dışlayıp takım dan soğutması da  (genç yetenek ENGİN gibi)  teknik adamların kaprislik özelliğini  bir kez daha ortaya çıkarmış oldu..Yine başarılı olduğu maçlar da maç sonrası değerlendirmelerin de göstermiş olduğu anlayışı nedense kaybetmiş olduğu maçlar da göremedik..Onun için geçmiş kariyerine bakarak  ben hikmet hocanın sezon başı bu takım da başarılı olacağını tahmin etmiyorum ki diyerek inşallah ben yanılırım temennisi ile şu seçim arifesin de  genel seçimin ülkemize hayırlı  olmasını dilerim. HASAN KARAAHMETOĞLU
Kaynak: Editör:
Etiketler: Karaman, ile, istikrar, Sağlanır, mı, ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı