KALKANDERE'DE JANDARMADAN UYUŞTURUCU OPERASYONU
Haber
04 Ocak 2020 - Cumartesi 11:31
 
KALKANDERE'DE JANDARMADAN UYUŞTURUCU OPERASYONU
Rize Haberi
KALKANDERE'DE JANDARMADAN UYUŞTURUCU OPERASYONU

Rize İl Jandarma KOM Şube Müdürlüğü ekiplerince ilimizde uyuşturucu uyarıcı madde ticareti yapan şahıs ve gruplara yönelik yapılan çalışmalar kapsamında, operasyonlar gerçekleştirilmiştir.
 

İl Jandarma Komutanlığınca, 03.01.2020 tarihinde, uyuşturucu madde imal ve ticareti yapan şahıslara yönelik olarak yapılan istihbari çalışmalara istinaden, Rize Kalkandere Sulh Ceza Mahkemesince verilen arama ve el koyma kararına istinaden çeşitli adreslerde aramalar gerçekleştirilmiştir.


Kalkandere-Cevizlik Mahallesinde Y.Y.  ve A. K. ile Yolbaşı Köyünde  Z.İ.  isimli şahsa ait iki  adreste, H.U. ‘ya ait iki adreste,  I.U.’nun ev ve eklentilerinde  olmak üzere toplam 7 adreste yapılan arama faaliyeti neticesinde; Yaklaşık 5 kg. kubar esrar, 3 adet psikotorop hap, Yaklaşık 100 gr. kenevir tohumu,  2 adet 9 mm çapında ruhsatsız tabanca, 227 adet 9 mm fişek, 1 adet kurusıkı tabanca,  1 adet mavzer,  12 adet mekanik  fünye, 16 adet 9.17 mm fişek,1 adet av tüfeği, 36 adet 7,65 mm fişek, 14 adet 6.36 mm fişek, 1 adet parabellium marka fişek, 7 adet makaralı tabanca fişek, 1  adet hassas terazi yakalanarak el konulmuştur.


Konu ile ilgili olarak şahıslar hakkında işlem yapılmıştır. Operasyonlarda ele geçirilen patlayıcı fünyeler için Rize Emniyet Müdürlüğü Patlayıcı Madde kısmı ile koordine kurulmuştur. Gerekli  inceleme ve imha işlemi Emniyet personeli tarafından gerçekleştirilmiştir.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: KALKANDERE'DE, JANDARMADAN, UYUŞTURUCU, OPERASYONU,
Yorumlar
Haber Yazılımı