Haber Detayı
14 Mart 2020 - Cumartesi 10:31
 
İÇLERİ KAN AĞLASA DA ... Ak Parti Rize Teşkilatlarını kutluyorum.
Siyaset Haberi
İÇLERİ KAN AĞLASA DA ... Ak Parti Rize  Teşkilatlarını  kutluyorum.

Sene 1970 yılları Süleyman DEMİREL Türkiye’yi kasıp kavuruyor partisi olan Adalet Partisinin Rize’de 10 yıl İl başkanlığı yapan, partililerin yaşça küçük olanların idolü, yaşça büyük olanların evladı olarak görünen Tuncay MATARACI,1977 yılında Rize milletvekili olarak Adalet Partisinden Meclise gider, Bir yıl sonra CHP ye katılır, Rize’de Adalet partililer ölüm sessizliğine bürünür, bazı partililer felç, bazıları kalp krizi geçirir. Yine 9 Ekim 1978 de Adalet Partisi Rize il başkanlığını seçilen, Belediye meclis üyeliği,İl genel meclis üyeliği yapan,  Demirel in prensi olan Ahmet Kabilbey,1990 yılından sonra Demirel’e karşı siyaset yaptığında, Rize’de partililerini üzmüş, hayal kırıklığı yaşatmışlarsada, partilileri o zamanlar  felç geçirmiş kalp krizi geçirmiş olmalarına rağmen hiç bir zaman bu iki siyasetçilere hakaret vari dahi olsa linç girişiminde bulunmamışlardır. Geçmiş yıllarda bu ilde öyle kolay siyaset yapılmamasına rağmen.  

  
Genç yaşında İl başkanı olan, Bu ilin gelmiş geçmiş en çok sevilen bir siyasetçinin  karşısında (Mesut YILMAZ) parti teşkilatını kurmuş, İlde örgütünü oturtmuş mitinglere hazırlamış,(o yıllarda miting alanında adam bulup bayrak açmanın zorluğunu hatırlatırım)ve secimi kazanmış, sonra kı yıllarda siyaset politikasını Anavatan ve Doğruyol partisinin Tabelalarını ilden kaldırtacak siyasi manevralar yapan, Partiyi gençlere açan, adeta siyaset akademisi gibi gençleri partiye siyaset yapma olanağı tanıyan, ve ve bu siyasetciki partisi icin bedel ödemiştir bedel ,hemde en agırını,İl başkanlığı döneminde bir evlat kaybedip ayni zamanda kurşunda  yemistir.Partisi icin bedel odeyen kac kisi vardir bu ilde?Böyle bir siyasetçiye hakaret etmek  linç girişiminde bulunmak  bizlere Rizelilere yakışır mı?

    
Hemşehrilerim,Rahmetli Demirel ve Erbakan hoca ilimizi diğer illerden ayırırlardı,,40 yıldır bu il iki şahsiyet üzerinden siyaset yapıyor,Mesut bey ve Reis bey ,Bu il yani Rize, Metropol illerde  değişik partililerden ve ayni zamanda Ak partiden lider insan çıkaramıyor. Bırakalım insanları ötekileştirmeyi, hain ilan etmeyi, her partide Rizelilerin siyaset yapma olanağı sağlayalım, teşvik edelim.Beş on yıl sonra marka isim siyaset yapan Rizeli bulamayabiliriz.

     
Hasan KARAL’bey yaşı genç siyaset yapmak isteyebilir ve Ak Parti çatısı altında siyaset olanağı bulamamış olabilir, hain saldırgan ve hakaret içerikli konuşmalar, sosyal medyadan paylaşımlar hiç kimseye arti değer kazandırmaz. Evet’’’ KARAL’ in bu kararı bence de etik olmamıştır. Fakat değişik partilerde her kim olursa olsun, Komşu ilimizde olduğu gibi desteklemesek de hararet etmemeliyiz. Lakin’’’ KARAL’in bu kararından sonra ,,üzüntüsünden nasıl partiye ihanet ettin ,reise ihanet ettin düşünüp felç geçiren, kalp krizi geçiren var mi? Geçin bu ucuz siyaset anlayışını.

     
Bu vesile ile Ak Parti İl teşkilatını, İlçe teşkilatını, Gençlik teşkilatını, Kadın kollarını kutluyorum. Bu olaylar karşısında içleri kan ağlasa da üzülseler bile sessiz durarak olayların büyümesini önlediler.


SAYGILARIMLA.

Kaynak: () - Bayram Arif TURAN Editör:
Etiketler: İÇLERİ, KAN, AĞLASA, DA, ..., Ak, Parti, Rize, , Teşkilatlarını, , kutluyorum.,
Yorumlar
Haber Yazılımı