Haber Detayı
03 Haziran 2015 - Çarşamba 15:01 Bu haber 248 kez okundu
 
HEDEF: Tek Başına İktidar.
Diğer Haberi
HEDEF: Tek Başına İktidar.

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, İstanbul’da yazarımız Osman Yazıcı’ya konuştu:

HEDEF: Tek başına iktidar.

Yalova Milletvekili Muharrem İnce’ye destek vermek için Yalova’ya gidip, hemşerilerimizle buluşan Hamzaçebi, "Biz koalisyon kurmak üzerine değil tek başına hükümet olmak üzere yola çıktık. Böyle bir düşüncemiz yok. Ne HDP ile ne herhangi bir siyasi partiyle koalisyon kurma gibi bir düşüncemiz yok. Hedefimiz tek başına iktidar olmaktır. CHP’nin yükselişini görenler CHP ile irtibat veya ona koalisyon kurma yarışına girmiş durumdalar. Biz bunların hiçbirine bakmıyoruz, yolumuza devam ediyoruz." diye konuştu.

‘CHP’nin Tek Başına İktidarı Şart’

‘CHP’nin tek başına iktidar olması lazım. Türkiye’nin buna ihtiyacı vardır. Yoksulluğu, işsizliği yeneceksiniz. Üreten Türkiye’yi kuracaksınız. Türkiye üretecek, fabrikaların bacası tütecek. Esnaf memnun olacak. Mutlu bir Türkiye’yi yaratacaksınız. Bunun mücadelesini vereceksiniz. Bu ancak CHP’nin iktidarıyla mümkündür. Bunun için her gittiğim yerde halka söylüyorum. Bu ülkede barışı, huzuru, dostluğu, mutlu bir Türkiye’yi kurmak, egemen kılmak istiyorsanız halkın partisinde birleşeceksiniz. Güçlüden yana değil, halktan yana bir politika izliyoruz. Yoksulluğu yenen bir Türkiye’yi, 21.yüzyılın ayıbını ortadan kaldıran bir Türkiye hedefliyoruz. 2,5 aylık çocuk açlıktan ölüyorsa bu ayıp hepimizindir, bu ülkeyi yönetenlerin ayıbıdır. Türkiye için CHP tek başına iktidar olmalıdır. Bu seçimlerde, halkın tercihi CHP’den yana olacak. Çünkü Türkiye’nin buna ihtiyacı var. Göreceksiniz,seçimlerde CHP yüzde 40’in üzerinde oy alacağız..AKP’nın telaşı bundandır.

Kötü yönetiyorlar

Hamzaçebi ”AK Parti İstanbul’u çok kötü yönetiyor. Ulaşım felç, alt yapısı sıfır, planlama yok, insanı harcayan, mutsuz eden bir şehircilik anlayışı var. Bir kent düşünün ki üçte birinin mülkiyet sorunu var, yüzde 80’i sağlıksız yapılaşmadan ibaret. Siyasi iktidar yatırım yapıyorum diyerek yandaşlarına rant pazarı oluşturuyor. Anlayacağınız AK PARTİ sorunların altından kalkamıyor. CHP İstanbul’u alacak. CHP İstanbul’u aslanlar gibi alacak. AK Parti’de maske düştü, kel göründü.

Çay Ve Fındık:

Ben Trabzonluyum. İki dönem Trabzon Milletvekili olarak,parlamentoda görev yaptım.Karadenizli hemşerilerimle sürekli temas halindeyim,sorunlarını çok iyi biliyorum.Yaptığım görevler itibarıyla,Türkiye’nin sorunlarını ve çözüm yollarını çok iyi biliyorum.‘Türkiye’nin sorunu, Karadeniz’in sorunudur. Beceriksiz iktidardan her kes etkileniyor. Karadeniz demek, fındık ve çay demektir. Önemli geçim kaynağıdır. Bu iktidar hem çay hem de fındık üreticilerini perişan etmiştir. FİSKOBİRLİK bitti, fındık almıyor. Hem çayda hem de fındıkta büyük sorunlar var. ediyor. Bölgede kaçak çaylar cirit atıyor. Karadenizli kendi kaderini kendisi belirleyecektir.

“HER HANEYE ETKİLEYECEK ÇÖZÜMLER SUNUYORUZ”

“Siyasi tarihimizde ilk kez dört ana ayak üzerine oturan derinlikli bir vizyon çizdik. Türkiye’yi bilgi toplumuna taşımak, birinci sınıf demokrasiyi getirmek, üreten Türkiye yaratmak, sosyal devleti güçlendirmek ve bunları sürdürebilmek istiyoruz. Refahı tabana yaymak gibi bir hedefimiz var. Türkiye’yi büyütmek, hakça bölüşmek, emekliye iki maaş ikramiye vermek, çiftçi için mazotu 1.5 lira yapmak, taşeron işçiliği kaldırmak, asgari ücreti 1500 liraya çıkarmak, 17 milyon yoksula 720 liradan aşağı olmamak üzere asgari gelir güvencesi vermek istiyoruz. Türkiye’de 11 milyon emekli, 5 milyon asgari ücretli ve 800 bin taşeron işçi var. Her haneyi etkileyecek çözümler sunuyoruz.”

 

“OY KULLANIRKEN ELİNİZİ VİCDANINIZA KOYUN”

Yalnızca hükümeti eleştirdiklerini ve AK Parti’ye oy veren vatandaşların, bu eleştiriyi üstüne almaması gerektiğini vurgulayan Hamzaçebi şunları söyledi:

“Onların kararlarına ve kullandıkları oylara her zaman saygı duydum. Gider, oyunu istediği partiye verir. Biz, iktidar mücadelesi yaparız, devlet olmak istemeyiz. Herkesi baskı altına almak istemeyiz. Bizim isteğimiz, demokrasi şöleni içinde seçimleri yapalım, temiz siyaset yapalım ama halka hesap veren siyaset olsun, bunu isteriz. O nedenle Adalet ve Kalkınma Partisi’ne oy veren sevgili yurttaşlarıma sesleniyorum, 7 Haziran’da sizler de sandığa gideceksiniz ama oyu kullanırken elinizi vicdanınıza koyun. Kul hakkı yiyene oy vermeyin, harama ortak olmayın, helalden yana oy kullanın. Helale oy verin, ben bunu istiyorum.

Kaynak: Editör:
Etiketler: HEDEF:, Tek, Başına, İktidar.,
Yorumlar
Haber Yazılımı