Haber Detayı
16 Haziran 2015 - Salı 00:17 Bu haber 392 kez okundu
 
Haydi Selçuk Balcı'yı Linç Edelim !!!
Diğer Haberi
Haydi Selçuk Balcı'yı Linç Edelim !!!

SELÇUK BALCI İÇİN YÜRÜTÜLEN LİNÇ KAMPANYASI DEVAM EDİYOR

Rize’den çıktı Selçuk, Öz be öz Rizeli. Çayeli sokaklarında dolaştı. Rize’nin her sokağını bilir.

Selçuk Balcı’yı Konserlerde Gökhan Birben’in arkasında kemençe çalarken tanıdı Rizeli. Uzun Saçlarını sallayarak çaldığı kemençe konser alanını dolduran binlerce insanı çoştururdu. Herkes kendi arasında “Bu çocuk çok iyi çalıyor, Büyük sanatçı olmalı” derdi. Ve oldu Selçuk Balcı’nın ünü Rize’yi aştı. Rize’den çıkan Selçuk Balcı artık Türkiye’nin her ilinde konserler veriyor, Türkiye’nin her bölgesinde çoşku ile dinleniyor.Ve Karadeniz müziğinin en güçlü temsilcilerinden bir tanesi haline geldi Selçuk

//

Sadece Kemençe çalıp şarkı söylemiyor Selçuk, Toplumsal olaylara duyarlılık gösteriyor. Hes mücadelelerine katılıyor. Artvin’de altın eylemlerine katılıyor. Karadeniz için, doğup büyüdüğü bölgenin doğası için mücadele ediyor. Dereler kurumasın diyor, İnsanlar Ölmesin diyor, Yaşanabilir bir dünya olsun diyor.

Peki ne yaptı Selçuk ?

Gezide insanlar ölmesin dedi, Tüm baskılara rağmen konserlerinin iptal edilmesini göze alarak HES’lere karşı geldi Selçuk, Sermayeye karşı dik durdu. Sanatçılığının yanında insanlığını da gösterdi. Demokrasiye inandı. Özgür bir dünya istedi. Herkes insan gibi yaşasın dedi. Çocuklar ölmesin dedi.

Ne gördü bunun karşılığında ?

Gezi olaylarının ardından içlerinde Rize’li basınında olduğu bir grup Selçuk Balcı’ya linç kampanyası başlattı. Selçuk Balcı’yı sanki kötü bir şeyler yapmış gibi göstermeye çalıştı. Emeğiyle alın teriyle kazandığı ekmeğinin derdine düştü, Konserlerini iptal ettirdi.

Son olarak ise ne yazdığı neden yazdığı belli olmayan, sapıkça yazılarıyla tanınan Ak İt gazetesinin yaptığı ise bırakın gazetecilik ahlakını insanlığa sığmayan bir ahlakla Selçuk Balcı’yı fişlemeye çalıştı. HDP’ye oy veren 41 sanatçı isimli bir uydurma haber yayınlayarak o isimlerin içerisine Selçuk Balcı’yı da ekledi. Aslında Selçuk Balcı’nın kime neden oy verdiği hiç önemli değil. Önemli olan uydurma ve sapıkça haberlerle nam salmış olan bu çakma gazetenin Selçuk Balcı’yı neden hedef haline getirip itibarsızlaştırma çabası içerisine girmesi.

Şimdi burada sormak lazım Selçuk oy kullanırken yanında mıydınız ?

Veya Selçuk Balcı’nın kime oy verdiği sizi neden bu kadar üzdü ?

Bu sanatçıların kime oy verdiğinizi biliyorsanız diğer partilere oy verenleri neden açıklamıyorsunuz ?

Farz edelim ki Selçuk Balcı HDP’ye oy vermiş olsun. Değişen ne olacak. Selçuk’un şarkılarıyla hüzünlenenler artık hüzünlenmeyecek mi ? Bu çocuk çok güzel çalıyor diyenlere artık kemençe sesi güzel gelmeyecek mi ? Selçuk dinleyip ağlayanlar artık Selçuk dinlerken farklı duygular içine mi girecek ? Siyasi tercihini herhangi bir partiden yana kullandı diye Selçuk kemençe çalmayı mı unutacak ?

BUNLARI UNUTMAYIN

Halk olarak artık bazı şeyleri ayırt etmemiz gerekiyor. İnsanlar istediği gibi yaşar, istediği gibi düşünür.

Kimse bizim düşündüğümüz gibi düşünmek ve hissetmek zorunda değil.

İnsanlar bir metrekarelik oy kullanma alanında kimi isterse o partiye oy verir.

İnsanlar şu veya bu partiye oy kullandı diye insanlıklarından veya sanatlarından bişey kaybetmez.

Bir ülkücü Ahmet Kaya dinlemez veya Bir solcu Ahmet Şafak dinlemez diye bir kanun yok.

Selçuk Rize’nin çocuğudur. Selçuk başarılı bir sanatçıdır. Selçuk duyarlı bir sanatçıdır.

Selçuk Balcı zor olanı seçmiş, haksızlığa karşı direnmeyi tercih etmiştir. Bölgesinin doğasını savunmayı seçmiştir.

Başta Rize’liler olmak üzere içerisinde insanlık onurunu taşıyan vatandaşların Selçuk Balcı’ya karşı başlatılan bu iğrenç linç kampanyasına itibar etmemesi ve Selçuk Balcı’ya sahip çıkması gerekmektedir.

Osman Kaptan

Kaynak: Editör:
Etiketler: Haydi, Selçuk, Balcı'yı, Linç, Edelim, !!!,
Yorumlar
Haber Yazılımı