Haber Detayı
19 Şubat 2020 - Çarşamba 21:06
 
Günü geldiğinde bu işin içinde olan munferileride açıklayacağız
Rize Haberi
Günü geldiğinde bu işin içinde olan munferileride açıklayacağız

Taksi Durağı bulunmayan Rize'nin  İkizdere ilçesinde  Durak kurmak için 10 taksi kapasiteyle ihaleye çıkılmıştı. İhaleye 3 katılım olunca ihale iptal edildi. 

       
İkizdere MHP ‘li Belediye Başkanı Hakan Karagöz ilçede kurmaya çalıştıkları taksi durağı ihalesine çeşitli olumsuzluklar karşısında çok az katılım olduğu gerekçesiyle ihalenin iptal edildiğini açıkladı. Belediye Başkanı ilçede ilk kez kurulmasını planladıkları Taksi Durağı konusunda bazı kişilerin olumsuz tavır ve tepkileri sonucunda çok az katılım olduğu gerekçesiyle iptal edilen ihale konusunda sert bir açıklamada bulundu.   

       
Başkan Hakan Karagöz’, ün yazılı açıklaması şöyle ’Öncelikle İkizdere’de çok büyük bir ihtiyaç olan halkımızı korsan taksiden kurtarmak, bireysel seyahati daha özgür, daha güvenli, daha ucuza ve yasal bir şekilde halkımıza sunmak, devamında İkizdere’de bir sektör oluşturmak, on gencimize, insanımıza ekmek kapısı açmak ve İkizdere belediyemize bir gelir kalemi oluşturup bu geliri yine İkizdere’ye hizmet olarak sunmak. 

   
Çünkü bugüne kadar böyle bir proje hayata geçirilmedi. Ne oldu?19 Şubat tarihinde 10 adet TAKSİ plakası satışı için ihale açtık. Biz bu plakaların İkizdere insanına faydalı olması için şartnameye katı kurallar koyduk. Amaç İkizdere’nin gelişiminden, maddi kazancından yine İkizdereli, İkizdere’de yaşayan insanlar faydalansın. Böyle bir potansiyel var burada onu gördük. 

     
Ancak, Belli bir grup bir iki maşa aracılığı ile ihale aşamasında İhaleye girme potansiyeli olan insanları kâh tehdit, kâh baskı, kâh korkutarak ihaleye girmeme konusunda baskı uyguladılar.(defaten bizzat bana bu şikâyetler iletildi) ancak işin bu boyuta ulaşacağını tahmin etmedim. 

     
Neydi gerekçe? Taksi fiyatının pahalı olması! 

   
Vizyonsuzluğun, ileriyi görememenin, kişisel, dar görüş menfaatin, İkizdere’nin çıkarı değil kendi çıkarını ilke edinmiş çevrelerin yönlendirmesi ile bir organizasyonun sonucu taksi ihalesine üç katılım olunca etik değerlere saygımızdan ihaleyi komisyonda tartışıp iptal ettik. Üç taksi ile de İkizdere merkez taksi durağını kurabilirdik aslında.! 

   
Bir tekel oluşturulmak istendi buna izin vermedik. Defaten satışa çıkacak taksi plakalarını bu grup satın alma teklifinde bulundu bizzat şahsıma. Biz tabana yayılma, merkezde rekabet kurallarının işlemesi, bir tekel oluşmaması için bu ‘ahlaksız’ tekliflerden hep uzak durduk. Şimdi ne olacak. İkizdere’de bu taksi durağı kurulacak. Çünkü halkımızdan bu anlamda ciddi bir talep var. Şu anki durum sürdürülebilir bir durum değil. Kurallarımızı yeniden gözden geçirip encümenimizle ve teknik ekibimizle durum değerlendirmesi yapıp yeni şartlar ile yeniden ihale edeceğiz. Biz çalışmaya üretmeye devam edeceğiz. 

     
Günü geldiğinde bu işin içinde olan munferileride açıklayacağız. Yenildiler aslında, vizyonsuzluklarına yenildiler, menfaatçılıklarına yenildiler, İkizdere’nin geleceğine güvenmemelerine yenildiler, kötülüklerine yenildiler. Zaman, tarih bunu o insanların önüne koyacaktır. Derdimiz de Sevdamız da İkizdere çalışmaya devam’dedi. 

 

Kaynak: () - İsmet KÖSOĞLU Editör:
Etiketler: Günü, geldiğinde, bu, işin, içinde, olan, munferileride, açıklayacağız,
Yorumlar
Haber Yazılımı