Haber Detayı
31 Mayıs 2019 - Cuma 18:58
 
Giresun Üniversitesi'nde yeni rektör göreve başladı
Eğitim Haberi
Giresun Üniversitesi'nde yeni rektör göreve başladı

GİRESUN Üniversitesi rektörlüğüne vekaleten atanan Ondokuz Mayıs Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yılmaz Can, Prof. Dr. Cevdet Coşkun’dan görevi devraldı. Prof. Dr. Cevdet Coşkun, Rektör Prof. Dr. Yılmaz Can’a yeni görevinde başarılar dileyerek, son 3 yıl içerisinde yapılan çalışmalara ilişkin bilgiler verdi ve yeni bir dönemin başladığını belirtti.

 

Sağlık sorunları gerekçesiyle görevinden istifa ettiğini aktaran Prof. Dr. Cevdet Coşkun, “Yeni dönemde birlik ve beraberlik içerisinde üniversitemizin bir adım daha ileri gitmesi noktasında bir öğretim üyesi olarak çaba sarf etmeye devam edeceğim. Prof. Dr. Yılmaz Can, daha önce üniversitemizde rektörlük yapmış, Giresunlu olan, üniversiteyi ve idareciliği bilen tecrübeli bir hocamızdır. Kendisinin bu görevi layıkıyla yapacağından kuşku duymuyorum. Bundan sonra da işbirliğine hazır olduğumu bildirmek istiyorum” dedi. Rektör vekili Prof. Dr. Yılmaz Can da "Prof. Dr. Cevdet Coşkun olmak üzere üniversiteye katkı sunan herkese teşekkür ediyorum.

 

Doğduğum ve büyüdüğüm şehre hizmet etme gayretimi her zaman taşıyorum. Beni tanıyanlar bilirler, kavgadan yana değilim. Kavganın ve çatışmanın olduğu yerde üretkenliğin olmadığını biliyorum. Güzellik ve iyilik üreten, dürüst ve namuslu olan herkesle yol yürümeye hazırım. 2012 yılında ayrıldığım bu üniversiteden kaldığım yerden görevime devam edeceğim.”  

Kaynak: Editör:
Etiketler: Giresun, Üniversitesi'nde, yeni, rektör, göreve, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı