Haber Detayı
22 Aralık 2019 - Pazar 23:37 Bu haber 4400 kez okundu
 
'FAKİRLER KOŞUN... ZENGİNLER GELİN OTURUN
Siyaset Haberi
'FAKİRLER KOŞUN...  ZENGİNLER GELİN OTURUN

REİS'E AÇIK MEKTUP...
 

Bu ülke için yaptıkları inkar edenlerden olmadık. Taş üstüne taş koyupta ''Ülke için ne yaptı diyen körlerden '' de değiliz.


Lakin belkide tarihimiz en zor seçimlerine gireceğiz. Stk  olarak ben halkta ki tepkinin ve beklentinin bu kadar zirve yaptığı başka bir seçim hatırlamıyorum.


Yıllarca İDAM hayaliyle,Ayasofya'nın ibadete açılması hayaliyle,İncirlik üssünün kapatılması hayaliyle yaşadık durduk ve artık bunlar maalesef üzülerek ifade etmek istiyorum ki hayalden öte geçmeyeceğine kanaat getirdik...!!!


Şimdiler de çok daha farklı sorunlarla karşı karşıyayız. İlk olarak şunu ifade etmek istiyorum.Ak PARTİ olarak en büyük sermayemiz ''Ülkede her şey düzelecek umudunu halkta her zaman diri tutmamızdı''. Bazı yapilayamanlar  için önümüzde engeller vardı ve bu engelleri halkımıza hep söylediğimizde halkımız  hak verdi ve sonrasında OY verdi.Tek başına iktidar al senin olsun dedi ; Başbakanlık al senin olsun dedi; Cumhurbaşkanlığı al senin olsun dedi, Parlamenter sistem ile ülke ilerlemiyor dedik Başkanlık sitemi mi istiyorsun al istediğin olsun dedi ve son olarak BAŞKAN yapın düzelecek her şey dedi tamam bunu da veriyorum al BAŞKAN ol dedi. Halk ne istediysek verdi verdi de verdi.


Başkanlıktan sonra halkımızda büyük beklentiler oluştu çünkü verdi de verdi. Maalesef BAŞKANLIK SİSTEMİNİN ülkeye getirileri şimdiye kadar hiç iyi olmadı, bu sistem geldiğinde dışarıdan gelen hamlelerde bile ülke ekonomisi sarsılmayacak ve çok güçlü ekonomimiz olacak demiştik.Denildiği gibi olmadı dolar fırladı ekonomi tepetaklak oldu.Milletin hiç mi suçu yok pekala ? Elbette ki var lüksü seven bir milletiz ayakkabımızın altı delik olsa da üstü boyalı gezmeyi seven bir milletiz. Bankalara esir yaşamayı seven bir milletiz vs. v.s...


16 yildir  özellikle belediyeler olmak üzere kamu kuruluşlarında inanılmaz israf var , 16 yıl sonra farkına  gelindi ve tasarrufa gidildi lakin pek de beklenilen gibi olmadı.


Sayın BAŞKAN   


Ekonomik kriz oluyor ''FAKİRLER KOŞUN''


Ülkede darbeler oluyor ''FAKİRLER KOŞUN''


Partiyi ve ülkeyi savunmak oluyor ''FAKİRLER KOŞUN''


Ama iş pasta dağıtmaya gelince sofra da yemek yemeğe gelinde '' ZENGİNLER GELİN OTURUN '' durumu oluyor.


Biz STK olarak vatandaşın  sesi kimsesizlerin sesi olarak yola çıktık, lakin şu an her zaman bize destek veren o kesimin umutları tükenmeye başladı ve o kesimden çok tepki var.


Bu saatten sonra yapılması gerekenler neler pekala ?

1- EYT mağdurlarından söylenilen ifadelerden dolayı özür dilenmeli ve tekrar gündeme gelmeli (Seçimden sonra lafını artık yemiyorlar)


2- Özel sektör işçisinin maaşı adeta hiç olup gidiyor 27 vergi dilimi ile maaşlar buhar olup gidiyor bu dilim azaltılmalıdır bizim dönemimizde oldu. Memura emekliye verdik ama işçiyi hep bizim dönemimizde ezdik.


3- Asgari Ücretli iyi bir zam bekliyor çünkü her şeye öyle zam geldi ki fiyatlar el yakıyor.


4- Esnaf çok zor durumda nasıl ki büyük firmaların iş adamlarının vergileri siliniyorsa esnafında sigorta ve vergi borçları silinsin ya herkes ödesin ya da herkesin ki silinsin ben ödenmesinden yanayım şayet ama büyük firmalara bu güzellik yapılıyorsa esnafa da yapılsın.


5- İlbaşkanlarina,belediye başkanlarına,millet vekillerine kimse ulaşamıyor sorunlar sürekli birikiyor.
Acilen budusuncedeki kişilerin değişmesi halkın sürekli yanında olanları değerlendirmek lazım.


6 Aile partisi teşkilatlanma 
Dikkat edilmesi yeni teskilatcilarin geçmişteki durumu görüşü sadakati amaci iyice ogrenilmesi lazim


Sayın başkanımız siz şakşakçılara, güğümünü musluğunun altına koymuş ''Çeşme akana kadar dolduralım '' mantığında olanlara bakmayın bir stk  olarak vatandaşın kalbinde merkezin de tam ortasında biri olarak bunları yazıyorum, kahvede biriyle çay içmemiş,gece vardiyası ne demek bilmemiş, çocuğuna harçlık verme derdi çekmemiş o ihale benim bu ihale senin koşanlar bunları yazamazlar çünkü onların MENFAATLERİ İMANLARININ önüne geçmiştir HASAN KANSİZOGLU
AKES-DER  GENEL BAŞKAN
 


 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 'FAKİRLER, KOŞUN..., , ZENGİNLER, GELİN, OTURUN,
Yorumlar
Haber Yazılımı