Haber Detayı
04 Haziran 2020 - Perşembe 09:54
 
Erdoğan'dan Babacan ve Davutoğlu yorumu! "YOKLUGA MAHKUM EDİN"
- Haberi
Erdoğan'dan Babacan ve Davutoğlu yorumu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, corona virüs sebebiyle bir süredir gerçekleşmeyen AK Parti MYK toplantısında Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nun kurduğu partiler hakkında ilk kez değerlendirme yaptı. Erdoğan'ın, "Onlarla meşgul olmayın. Onları Ademe (yokluğa) mahkûm edin." dediği öğrenildi.
 

Corona virüs nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın videokonferans yöntemiyle katıldığı AK Parti MYK toplantısı uzun bir aradan sonra dün ilk kez Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında yapıldı. MYK üyelerine bir gün önce Covid-19 testi yapılırken, toplantı sırasında maske ve sosyal mesafeye dikkat edildi. Toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önemli mesajlar verdiği öğrenildi.


"YOKLUGA MAHKUM EDİN" 
 

Erdoğan’ın AK Parti’den ayrılan Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nun kurduğu partiler hakkında ilk kez değerlendirme yaptığı öğrenildi. Erdoğan’ın, DEVA ve Gelecek Partileri’nin ismini vermeden, “Ölü doğdular. Onlarla meşgul olmayın. Onları Ademe (yokluğa) mahkûm edin. Zaten CHP’ye yakın olmak onlar açısından en büyük ayıptır” dediği ifade edildi.
 

MİLLETVEKİLİ TRANSFERİ YASASI İÇİN NE DEDİ
 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın milletvekili transferini önlemeye dönük yasa değişikliğine de değindiği öğrenildi. Erdoğan’ın “Asla bu transferlerle ilgili değil, siyasi ahlakla ilgiliyiz. Siyasi Partiler Yasası ve Seçim Yasası üzerinde bir çalışma yapalım. Sonra bu çalışmayı değerlendiririz” dediği kaydedildi. Milletvekili transferi tartışmaları, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yeni kurulan DEVA ve Gelecek partileri seçime sokulmadıkları takdirde İYİ Parti’ye yaptıkları gibi milletvekili desteği verebilecekleri yönündeki açıklamaları üzerine başlamıştı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise milletvekili transferinin engellenmesi ve seçim barajını da içine alan yasa değişikliklerinin yapılması yönünde önerilerde bulunmuştu.

Kaynak: () - Hürriyet Editör:
Etiketler: Erdoğan'dan, Babacan, ve, Davutoğlu, yorumu!, "YOKLUGA, MAHKUM, EDİN", ,
Yorumlar
Haber Yazılımı