Haber Detayı
23 Mart 2015 - Pazartesi 10:59 Bu haber 370 kez okundu
 
Eğitim-Bir-Sen’in Kazanımlarını Kendilerine Mal Etmeye Çalışıyorlar .
Diğer Haberi
Eğitim-Bir-Sen’in Kazanımlarını Kendilerine Mal Etmeye Çalışıyorlar .

Eğitim-Bir-Sen 9. Türkiye Buluşması

Eğitim-Bir-Sen 9. Türkiye Buluşması, şube yönetimleri ve ilçe temsilcilerinin katılımıyla istanbu’da yapıldı. Toplantıya Eğitim Bir-Sen Rize1 No’lu Şube Yönetim Kurulu ve ilçe Başkanları da katıldılar.

Eğitim-Bir-Sen 9. Türkiye Buluşması, şube yönetimleri ve ilçe temsilcilerinin katılımıyla İstanbul’da yapıldı. ‘400 bin üye hedefi’ ile gerçekleştirilen toplantının açılışında konuşan Genel Başkan Ali Yalçın, eğitim çalışanlarının birçok sorununu son iki yılda imzaladıkları toplu sözleşmelerle çözdüklerini ifade ederek, şunları söyledi:

“Sendikamız eğitim çalışanlarının en büyük sıkıntılarından biri olan nöbete ücreti konusunu da çözecektir. Bu konuda rol almaya ve rol çalmaya çalışan sendikalar daha yeni uyandılar. Bu sorunu da Eğitim-Bir-Sen çözecektir. 9 yıl yetkili oldukları dönemde hiçbir sorunu çözemeyen bu sendikalar, Eğitim-Bir-Sen’in kazanımlarını kendilerine mal etmeye çalışıyorlar ancak boşuna çabalıyorlar. Diğer hizmet kollarında olan nöbet ücretinin eğitim çalışanlarına da verilmesi konusunda başlattığımız imza kampanyasını 26 Mart’ta yapılacak olan KPDK’ya taşıyarak çözümü için çaba sarfedeceğiz"

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Eğitim-Bir-Sen’in, Kazanımlarını, Kendilerine, Mal, Etmeye, Çalışıyorlar, .,
Yorumlar
Haber Yazılımı