Haber Detayı
01 Nisan 2020 - Çarşamba 09:46
 
DUALAR KABUL GÖRMEZSE YANDIK Kİ YANDIK
Rize Haberi
DUALAR KABUL GÖRMEZSE YANDIK Kİ YANDIK

KULA BELA GELMEZ, HAK YAZMADIKÇA

HAK BELA VERMEZ KUL AZMADIKCA

HAK KULUNDAN İNTİKAMI, KULU ELİYLE ALIR

İLMİ HAKKI BİLMEYENLER,ONU KUL YAPTI SANIR 

EMRİ BARİ OLMADIKÇA, SANMA Kİ BİR ÇÖP KIPIRDAR. 

                                                       
Hz. Mevlana.....

 

İçip içip bize hayvanlar gibi tecavüz ediyorlar. Her gün yeniden ölüyoruz. Bizi kim kurtarmaya gelecek.


Karnımızda JHONNY'ların, MİCHEAL'ların (ABD ve İNGİLİZ) piçlerini taşıyoruz.. 

Allah'dan korkunuz varsa gelin bizi öldürün, diye yalvaran Iraklı NUR un sesi arşa çıkmadı mı. Esad ve Rus bombalarıyla yaralanan Suriyeli yaralı çocuğun, ALLAH'a şikayet edeceğim feryadı arşa ulaşmadı mı?  Sırp kadının çöplerden yiyecek ararken, sadakanızı, zekatınızı verseniz ben bur da çöpler de yiyecek aramam, Allah sizi zenginliğinizle  imtihan ediyor, beni de fakirlikle söylenip ağıt yakmasını yüce yaratan duymuyor mu? Afrika burnuna konan sineğin açlıktan kolunu kaldıracak dermanı olmayan çocuğu, Sahillerin kenarına vuran boğulmuş çocukları, Matadorların zevk ve spor olsun diye öldürdükleri boğaları görmüyor mü yaratan. Erkek ile erkeklerin evliliklerini, Cem Yılmaz'la Seranay Sarıkaya'nın, gençleri özentili şekilde görsel ve yazılı basında görüntülerini, Şeyma Subaşı'nın yaptıklarını görmüyor mu yüce yaratan.


Kişilere göre ihale açıp kapayan, Her hangi bir kurumda amir olan, işinin yanında mütaahhitlik faaliyetlerinde bulunanları, Bosna'da, Doğu Türkistan'da   Karabağ'da,  Afrika'da yapılan asimilasyonları sırf silah satalım diye yapılan katliamları yaratan görmüyor mu?

       
Gümüz de insan ligin başına gelen bu virüs, fakır zengin seçmeden (COVID-19)Bütün dünya ya salgın olarak yayılması yüce yaratanın insanlığa ikazı değil de nedir?  

       
Yaratana yakaran AZRAİL, en zor görevi bana verdin, insanlar bana küsmeyecekler mi der 'YARATAN, ölümlere perde koyacak, hastalıklar, musibetler, belalar perde olacak,  Çoğu insanlar sebepleri görüp seni ön planda bulamayacaklardır.


Günümüzde COVID-19 ön planda perde olduğundan, virüsün kimsesizlerin, zulüm görenlerin,  Iraklı NUR’ların sesinin yüce yaratanın katında kabul gördüğünü, insanlığın Yüce kitabı olan Kuran-ı kerimi anlayarak okumadığından bunu göremiyor.


Azgınlaşan NUH kavminin, HUT kavminin, SALİH kavminin, Lut kavminin başına neler geldiğini bilmiyoruz. Yüce kitap rehberimizdir, Yüce kitabımız indirildiği gibi, bozulmamıştır.   


Bu virüs ün azgınlaşan insanlığın başına  yüce yaratan dan geldiğini de kabul etmeliyiz. Yüce kitabin bir çok ayetinde günümüzün bir çok olayını ayetlerle açıklıyor. RAD süresi (11) ayet. YUNUS süresi (3- 17-89 )ayet. HUD süresi (7- 57-102) ayet. TÖVBE süresi (37) ayet Bir çok sürede insanlığın azmasından sonraki vebalar cezalar hastalıklar belirtiliyor. Yüce kitabın (96) süresinde (ÂLÂK) belirtildiği gibi oku, okuduğunu anlayarak oku, yüce kitabını anlayarak okuyacağımız gibi,  Matematik Fizik Fen Tıp de oku ki, bekleme ecnebi aşı bulsunda bu veletten kurtaralım diye. 

             
DİYANET İŞLERİ BAŞKANI

         
Kutsal kitaplar hakkında, ilmi, bilgisi, araştırmaları yönünden en bilgili alim olan Diyanet işleri başkanı, Kibrini yenemediğinden dolayı o kutsal makama zarar verir görüntüler sergiliyor. Sen bilmez misin başkan, kibrinden dolayı iblis Hz Adem'e secde etmedi makamdan kovuldu. Nedir bu kibrin nerede görülmüş kural koyanlar kuralları kendisi bozar. Rize'ye gelirsin modern kendi tesislerinde kalmayıp, otellerde kalırsın. 


83 milyona cuma namazı kılmayacaksınız denir, karar alınır VİP insanlarla sen kılarsın, kıldırırsın.  Halkın gözüne sokar gibi, sosyal medyada resimlersin. Yüce mevla ve bu dinine bağlı topluluk bu davranışını tasvip ediyor mu?  Bilmez misin, Kibir, kalbi yaralar, imanın kalbe yayılmasını engelleyen bir durumdur. Sayın Başkan.

             
EZANLAR, SALALAR.. DUALAR. KABUL GÖRÜYOR'MU..... 

       
RAD süresinin (14) ayetinin son satırın da yüce yaratanın belirttiği gibi durumdaysak vay halimize,,, Ne diyor ayette, Küfre sapanların, dua ve davetleri şaşkınlığa dalmaktan başka bir işe yaramaz. Eğer küfre sapanlardan olmuşsak, yandık bu kadar sala ve dualar kabul görmezse yandık kı yandık.... Her birey kendini gözden geçirip hesabını yapsın.  

               
TEŞEKKÜRLER

         
Sosyal medyadan yurttaşlara yapilması gerekenleri, uyulmasi gereken kurallari hemen hemen hergün açıklayan Vali yardımcımız Sayın Ahmet DALKIRAN bey ve Prof Dr Hasan TURUT hocaya ve bu virüsun yayılmasını önlemek  için çalışmalarından  ötürü  Rize İl Genel Meclis Başkanı İbrahim TURUT'ü kutluyor çalışmalarında ilimiz insanları adına başarılar diliyorum. 


Saygılarımla

Kaynak: () - Bayram Arif TURAN Editör:
Etiketler: DUALAR, KABUL, GÖRMEZSE, YANDIK, Kİ, YANDIK,
Yorumlar
Haber Yazılımı