Haber Detayı
27 Şubat 2020 - Perşembe 17:26
 
Cumhurbaşkanı'yla aynı derede yüzdük, aynı derede balık tuttuk
Rize Haberi
Cumhurbaşkanı'yla aynı derede yüzdük, aynı derede balık tuttuk

Cumhurbaşkanı'yla aynı derede yüzdük, aynı derede balık tuttuk

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Solculuğuyla meşhur” dediği Avukat Remzi Kazmaz’dan açıklama geldi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanlış ve eksik bilgilendirildiğini söyleyen Remzi Kazmaz’ın açıklaması şöyle:

 

AŞIRI UCUN DEĞİL; RİZE’NİN, ÇAYIN, DERELERİN AVUKATIYIM
 

“Sayın Cumhurbaşkanı, beni aşırı ucun avukatı olarak nitelendiriyor. Ben, çilekeş Karadeniz kadını Meryem ile Rize’deki Çay Fabrikası’nın kadrolu işçisi Mehmet’in oğlu Avukat Remzi Kazmaz’ım. Rize’nin, çayın, derelerin avukatıyım. Cumhurbaşkanı gibi ben de Rizeliyim.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, küçük bir çocukken bu derede yüzmüş, bu derede balık tutmuştur. Ben de Erdoğan gibi aynı derede yüzdüm, aynı derede balık tuttum.

 

Sayın Cumhurbaşkanı, çocukluğumuzda önemli bir yeri olan bu derenin suyunun borulara hapsedilip HES yapılmasını savunuyor, Güneysulular ise derenin yatağında akmasını, çocuklarının yüzmesini ve balık tutmasını istiyor.

 

Erdoğan’a çağrım gelsin balık tuttuğu derenin son halini görsün. Görünce kendisi ‘Ne yaptınız bu dereye?’ diyecek, sorumlular hakkında işlem yaptıracaktır.

 

“AK PARTİLİLER TEZGAHA DÜŞÜRÜLDÜ!”

 

Sayın Cumhurbaşkanı HES’e karşı direnen hemşerileri için ‘tezgaha düşürülmüş birkaç Ak Partili’ ifadesini kullandı. Bu doğru bir ifadedir! Güneysu’da eylem yapan Ak Partililer gerçekten tezgaha gelmiştir. Bu insanlar yol yapacağız diye kandırılmış, derelerine HES yapılmaya kalkılmıştır.

Ben CHP’liyim. Son Seçimlerde Rize’den CHP’den aday oldum. Ben onları tezgaha düşürdüğüm için değil, seslerini duyuracak başka çareleri kalmadığı için eylem yapmaktadırlar.

 

Youtube’da yayınlanan bir videoda, 29 gündür derede HES nöbeti tutan Rizeli bir köylü, “Sen de duymuyorsun artık sesimizi. Bir gecede senin bir kelimenle sokağa dökülen bu halk, bir aydır senin sesini duymuyor Sayın Cumhurbaşkanım. Ya duyurmuyorlar sesimizi sana ya da sen duymak istemiyorsun” diyor.

 

Burada tepki gösterenler arasında her görüşten insan var. Suyun ideolojisi olmaz. Bizim tek bir amacımız var. Allah’ın yarattığı suyu HES yapacağım diye kurutup, koskoca Gürgendere’yi feda edemeyiz. Ben de Rizeliyim. Kendi toprağıma sahip çıkmak en doğal hakkım.

 

CUMHURBAŞKANI YANLIŞ BİLGİLENDİRİLİYOR
 

Sayın Cumhurbaşkanı, baba ocağındaki bir konu hakkında dahi yanlış ve eksik bilgilendirilmiştir.
 

Erdoğan’ın 5 - 6 Mart gibi memleketine gelmesi bekleniyor. Süreç hakkında kendisini bilgilendirmek için bir rapor hazırladık. Erdoğan, bu raporla eksiksiz ve tarafsız bilgilendirilmiş olacak.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Cumhurbaşkanı'yla, aynı, derede, yüzdük,, aynı, derede, balık, tuttuk,
Yorumlar
Haber Yazılımı