Haber Detayı
26 Mayıs 2020 - Salı 13:29
 
ÇAY STRATEJİK BİR ÜRÜNDÜR. KAÇAK ÇAY YAKALANDIĞINDA MEYDANDA YAKACAKSIN
Siyaset Haberi
ÇAY STRATEJİK BİR ÜRÜNDÜR. KAÇAK ÇAY YAKALANDIĞINDA MEYDANDA YAKACAKSIN

Çay Stratejik Bir Üründür


Cumhuriyet Halk Partisi lider Kemal Kılıçdaroğlu Fox TV’de yayınlanan Çalar Saat programında Rize’yi ve çay sorununu ele aldı.


Türkiye’de çiftçilerin zor durumda olduğunu ithal edilen birçok ürünün ülkemizde fazlasıyla olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu “Üreticiyi desteklemezseniz seneye üretmez. Nasıl dışarıdan saman ithal ettiysek yakında portakal, limon ithal edilirse ona da şaşmayalım.  “ dedi.


Çay üreticilerinin sorunlarının çözülmediğini sorunların devam ettiğini söyleyen CHP lideri Kılıçdaroğlu “Çay ithal ediyoruz. Rize’deki programımda şunu söyledim, kaçak çay yakaladığınızda çıkacaksınız meydana yakacaksınız. Kaçak çayı alıyorlar tekrar değişik yollarla piyasaya sürüyorlar. Bu durumdan kim zarar görüyor tabi ki çay üreticisi. Rize’ye her gittiğimde Çay üreticilerinin sorunlarıyla ilgilendim.


Rize’nin hayati kaynağı çaydır. Fındık da aynı şekilde. Karadeniz bölgesi için stratejik üründür bunlar. Bu insanlar burada huzur içerisinde yaşayabilmeli imkânlar olmalı. Siz aldınız insanları üreticileri perişan ettiniz. “

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇAY, STRATEJİK, BİR, ÜRÜNDÜR., KAÇAK, ÇAY, YAKALANDIĞINDA, MEYDANDA, YAKACAKSIN,
Yorumlar
Haber Yazılımı