"Bunu Rizeli olduğum için söylemiyorum.
Haber
21 Kasım 2019 - Perşembe 17:59
 
"Bunu Rizeli olduğum için söylemiyorum.
Siyaset Haberi

Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde, Tarım ve Orman  Bakanlığınca düzenlenen "3. Türkiye Tarım Orman Şurası" kapanış programında  katılımcılara hitap etti.

 

KURU ÇAY SATIŞI 115 BİN TONA ÇIKACAK"

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, çay üreticisine desteklerin de süreceğine  dikkati çekerek konuşmasına şöyle devam etti:

 

"Bunu Rizeli olduğum için söylemiyorum. Çay saati deyip geçmeyin, çok  önemli. Önümüzdeki yıl yaş çay alım miktarı 650 bin tona, ihracat dahil kuru çay  satışı da 115 bin tona çıkacak.

 

Doğal kaynaklarımızı korumaya devam edeceğiz. Korunan alan sayısını  599'dan 605'e çıkaracağız. Orman varlığımızı 2020 yılı sonunda 22,9 milyon  hektara ulaştıracağız. Zirai don tahminlerini 493 ilave ile 922 ilçemizin  tamamına inşallah yaygınlaştırıyoruz. Baraj sayımızı 841'den 856'ya çıkarmayı ve  depolama hacmini 178 milyar metreküpe ulaştırmayı hedefliyoruz."

 

Bundan sonra asıl meselenin, alınan kararların Türkiye'nin, milletin  ve çiftçinin menfaatini en üst düzeyde tutacak şekilde uygulanması olduğunu  belirten Erdoğan, "Sorumluluğumuzun, 17 yıldır bizi gerektiğinde canı pahasına  destekleyen milletimizin kendisine karşı olduğunu aklımızdan çıkarmıyoruz.  Milletimiz için çalışmaya, üretmeye ter dökmeye devam edeceğiz." diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: "Bunu, Rizeli, olduğum, için, söylemiyorum.,
Yorumlar
Haber Yazılımı