Haber Detayı
21 Aralık 2017 - Perşembe 09:51 Bu haber 339 kez okundu
 
Bülbül Pazar Günü Yapılacak Seçimde Aday oldu ve Destek İstedi.
Diğer Haberi
Bülbül Pazar Günü Yapılacak Seçimde Aday oldu ve Destek İstedi.

RİDOK Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı da Olan ŞENER BÜLBÜL Ziraat Mühendisleri Odası Rize Şubesi Seçimleri Öncesi Rize Kamuoyuna ve Meslektaşlarına Şöyle Seslendi

Bildiğiniz üzere 24 Aralık 2017 Pazar günü ZMO Rize Şubesinin seçimleri yapılacaktır. Şahsım aylar öncesinden seçimlerde aday olacağımı basın yolu ile deklare ettim. Oldukça sistematik bir çalışmanın ardından seçim gününü beklemeye başladık.

Yıllardır yapılan doğru ve yanlış her şeyi iyi analiz ederek yapılması gerekenlerin ne olduğu noktasında kapsamlı çalışmalar yaptık.

Oldukça dolu ve hazırlıklıyım. Sorunları ve çözüm yollarını iyi etüd ettiğime inanıyorum. Eğer sizlerde bana inanıyorsanız; kurulacak olan komisyonlarda var olarak, el birliği ile meslek odamızın hak ettiği saygınlığı kazanması için var gücümüzle çalışacağız.

İlimizin tarımsal sorunları hakkında, organik tarım konusunda, mühendis arkadaşlarımızın hakları ve çalışma koşulları hakkında, mevsimlik çalışan meslektaşlarımızın kadroya geçirilmesi, işsiz meslektaşlarımızın durumu hakkında susan değil, konuşan, çözüm üreten bir çalışma anlayışı ile elimizden geleni yapacağız.

Meslek odasının standartlarını yükselterek; mesleki anlamda eğitimlerin ve haftalık seminerlerin düzenlendiği, saha çalışmalarının yapıldığı bilimsel çalışmaların ortağı olacak bir anlayış ile çalışacağız.

Günlük dedikodulardan ve maddi menfaatlerden uzak, arkadaşlık hukukunun tesis edildiği, bolca zaman geçirilecek bir kültür evi olacak yeni mekan anlayışımız ile herkesi kucaklayacağız.

Kendine kadro arayan, makam ve mevkii takibi yapan değil, meslektaşlarının sorunlarının giderilmesi için yöneticileri, siyasileri yönlendirmeye çalışan bir mantıkla görevimizi yürütmeye çalışacağız.

Sözün özü biz tohum saçıp, hedefe odaklanacağız.

Seçimin sandıkta kazanılacağı bilinci ile oylarınıza talip olduğumu bir kez daha ifade eder, diğer aday olan meslektaşlarıma da başarılar dilerim, dedi.

“Tohum saç, bitmezse toprak utansın!

Hedefe varmayan mızrak utansın!” (N.F. Kısakürek)

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bülbül, Pazar, Günü, Yapılacak, Seçimde, Aday, oldu, ve, Destek, İstedi.,
Yorumlar
Haber Yazılımı