Haber Detayı
25 Kasım 2018 - Pazar 10:33 Bu haber 245 kez okundu
 
Bu harta değişiyor. İttifak Sonrası 8 İl Belediyesi el değiştiriyor.
Diğer Haberi
Bu harta değişiyor. İttifak Sonrası 8 İl Belediyesi el değiştiriyor.

Yaklaşan yerel seçim öncesi yapılan anket çalışmalarının sonuçları gelmeye başladı. Son olarak CHP'nin bir anket şirketine yaptırdığı araştırmaya göre, AK Parti ile MHP'nin ittifak yapması durumunda CHP'nin elinde bulunan 8 ilde, belediye başkanlığı değişiyor CHP'nin bir anket şirketine yaptırdığı araştırmaya göre; AK Parti ile MHP'nin ittifak yapması durumunda CHP, 8 belediyeyi kaybedecek. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Başkan Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde bir araya gelerek yerel seçimlerde Cumhur İttifakı'nın devam etmesi yönünde karar aldı.

Alınan kararın ardından MHP lideri Bahçeli dün yaptığı açıklamayla MHP'nin İstanbul, Ankara veİzmir'de aday çıkarmayacağını duyurdu. Bu açıklamanın ardından büyükşehirlerde 'Cumhur İttifakı' adaylarının şansının arttığı belirtildi.

KILIÇDAROĞLU'NUN YAPTIRDĞI ANKET Öte yandan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun daha önce yaptırdığı ankete göre de, 'Cumhur İttifakı'nın yerel seçimlerde devam etmesi halinde 8 önemli şehirde belediyeler el değiştirecek. 8 İLDE BELEDİYE EL DEĞİŞTİRİYOR Haber 7'de yer alan habere göre; yapılan araştırmada Burdur, Eskişehir, Giresun,Hatay, Sinop, Yalova, Zonguldak ve Tekirdağ belediyelerini CHP kaybediyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bu, harta, değişiyor., İttifak, Sonrası, 8, İl, Belediyesi, el, değiştiriyor.,
Yorumlar
Haber Yazılımı