Haber Detayı
28 Kasım 2013 - Perşembe 14:06 Bu haber 249 kez okundu
 
Bu Dizi Bize Yakışmıyor. Karadeniz'i Üzüyor.
- Haberi
Bu Dizi Bize Yakışmıyor. Karadeniz'i Üzüyor.

“Benim İçin Üzülme“ Karadeniz'i Üzüyor.

Karadenizde Artvin'in Hopa ilçesinde çekimleri yapılan Show Tv ekranlarında yayınlanan Benim için Üzülme Dizi'sine Yeniçırak'tan tepki.

Yeniçırak: Biz karadeniz insanı Milli Değerlerine, örf adetlerine sahip çıkan bir toplumuz. 

Dizi Bizi Üzüyor

Diziler gerek yöreyi tanıtma, gerek yöre yaşamını kültürünü, macera , komedi, aksiyon, dram amaçlı senaryolar yazılarak uygulanmaktadır. Ama Hopa'da çekilen " Benim için Üzülme" dizi Karadeniz halkına lazlara yapılan hakaret şeklinde görülmektedir. Diziyi incelediğimizde görmekteyiz ki başrol oyuncular kimi kimi arkadaşının nişanlısına , kimi birbirlerinin eşlerine göz dikmiş kimi ise birbirlerinin eşleriyle yaşıyor. Şimdi siz değerli Karadeniz halkına sormak istiyorum " Bizlerin Karadeniz'in lazların yaşamı ve düşünceleri bu şekilde mi " daha doğrusu başkasının nikahlı eşine göz dikmek midir bizim insanlığımız.

Karadenizliler tüm bayanları annemiz, ablamız, bacılarımız, kızımız görmekteyiz. Buna göre her Karadeniz'li vatandaşın görevidir tepki göstermek. Hep birlikte tepkimizi gösterirsek senaryoyu tekrar gözden geçirirler bu şekilde devam ettikleri müddetçe Karadeniz'de çekimlerine izin vermeyip müdahale etmemiz gerektiğini düşünüyorum.

Bizle ne Türkiye'mizle nede Yöremiz'le kimseyi uğraştırmayacak milli değerlerimize örf adetlerimize namusumuza sahip insanlarız, bunu dizi yönetmeni Mahsun Kırmızıgül de bütün dünyada bilmelidir.

Sabit Yeniçırak

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bu, Dizi, Bize, Yakışmıyor., Karadeniz'i, Üzüyor.,
Yorumlar
Haber Yazılımı