Haber Detayı
08 Haziran 2015 - Pazartesi 17:19 Bu haber 192 kez okundu
 
Bu Aritmetikten Bir Hukümetin Kurulmasını Bekliyoruz
Diğer Haberi
Bu Aritmetikten Bir Hukümetin Kurulmasını Bekliyoruz

MÜSİAD Rize Şube Başkanı Mahmut Dabak: Milli iradeye saygılıyız!

MÜSİAD Rize Şube Başkanı Mahmut Dabak, 7 Haziran 2015 Genel Seçimleri ile ilgili yaptığı açıklamada, "Millet sözünü söylemiştir. Bugün, sonuçlara olgunlukla saygı göstermek, her vatandaşın ve siyasi partilerimizin en önemli görevidir. Bu meclis aritmetiğinden çıkabilecek hükümetin bir an önce kurularak, programını açıklamasını bekliyoruz’ dedi.

Dabak, şöyle devam etti:

“Seçim sürecinde partilerin kullandıkları üslup tasvip edilir olmasa da, seçimin huzur içinde geçmesi, sandığa barış ve demokrasi şöleni içinde gidilmesi ve sonuçların olgunlukla karşılanması, bu genel seçimin en büyük kazanımıdır. İş dünyası olarak, ihtiyacımız olan huzur, güven ve pozitif istikrarın devamının sağlanması, kalkınma ve gelişme hamlelerinin devam etmesi, en büyük arzumuzdur.

//

Bugüne kadar sürdürülen gelişmenin ivme kaybetmemesi, toplumsal tabanı geniş bir uzlaşmayla, meclis aritmetiğinden çıkacak hükümetin, mevcut kazanımları reddetmeden, programını hazırlamasını ve icraatlarını hayata geçirmesini bekliyoruz.

Türkiye ekonomisi, artık siyasi dalgalanmalardan etkilenmeyecek denli güçlüdür. MÜSİAD camiası olarak, milletimizin tercihine saygı duyuyor, tüm siyasi partilerimizi tebrik ediyor, bu tablodan çıkan sonucu değerlendirerek, siyasi sorumluluk anlayışıyla kurulacak yeni hükümete giden yolda azami hassasiyet gösterilmesini temenni ediyoruz. 

Sonuç olarak, şunu da ilave edelim. Milletin az veya çok takdirini kazanarak meclise giren tüm partiler hükümet olma ülke yönetiminde aktif yer almaya azami derecede hassasiyet göstermesini bekliyoruz. Bu süreçte türbinde yer almak isteyen partilere millet erken genel seçimlerinde dersini verir.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bu, Aritmetikten, Bir, Hukümetin, Kurulmasını, Bekliyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı