Haber Detayı
25 Mayıs 2013 - Cumartesi 17:58
 
Bir Rize Klasiği Daha. Bu Köprü Ancak Rize'de Olur.
Diğer Haberi
Bir Rize Klasiği Daha. Bu Köprü Ancak Rize'de Olur.

Rize'de 7'şer katlı iki binanın çatı katları, olası bir yangında diğer binaya geçilmesini sağlamak için demir köprüyle birbirine bağlandı.

Gülbahar Mahallesi'nde Emek Sitesi'ndeki iki apartmanda yaşayanlar, binalardan birinde yangın çıkması halinde ne yapılabileceğini düşündü ve ilginç bir çözüm geliştirdi. 7'şer katlı binaların çatı katları, binaların birinde yangın çıkması halinde kaçış yolunu oluşturmak için demir bir köprüyle birbirine bağlandı. 

Böylelikle sitede yaşayanların, binalardan birinin alt katlarında yangın çıkması halinde üstte oluşturulan demir köprüyü kullanarak diğer binaya geçip kurtulmalarının yolu oluşturuldu. 

Emek Kent Site yöneticisi Mehmet Kartal, çatıdaki köprünün yangında kullanılmak için tasarlandığını belirterek, "Binalardan birinde yangın çıkarsa köprüden diğer binaya geçilecek. Bu amaçla yapıldı. Allah'a şükür şu ana kadar hiç kullanmadık. İnşallah bundan sonra da kullanmayız" dedi.

Rize'de daha önce de İslampaşa Mahallesi'ndeki 160 Evler Sitesi'ndeki 11 katlı 3 bina arasına yangın merdiveni olarak kullanılması için demir köprü kurulmuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bir, Rize, Klasiği, Daha., Bu, Köprü, Ancak, Rize'de, Olur.,
Yorumlar
Haber Yazılımı