Haber Detayı
08 Nisan 2019 - Pazartesi 13:38
 
Bay Kemal'de asabilir dedi ve Yeniden seçim açıklamasında bulundu
Siyaset Haberi
Bay Kemal'de asabilir dedi ve Yeniden seçim  açıklamasında bulundu

AK Parti  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Rusya ziyareti öncesi İstanbul seçimleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. 


Neredeyse bütünü usulsüz. Bu işin seçim süreci bitti. Bundan sonraki süreç yargı sürecidir. Bu işin patronajı YSK'dır. Örgütlü bazı eylemlerin yapıldığını tespit etti. ABD'de seçimlerin tekrar ettiğini görüyoruz. 

 

Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:  

 

DİKKAT ÇEKEN ABD ÖRNEĞİ

 

Çünkü biz burada organize bazı suçların işlendiğini gördük, görüyoruz diyorlar. Bizler de siyasi parti olarak örgütlü bazı eylemlerin yapıldığını tespit etmiş durumdayız. Zaten YSK’ya giderken biz bu belgelerle, bilgilerle hatta hatta televizyon, kamera tespitleri var. Bütün bu tespitlerle beraber nerede, nasıl ne gibi yolsuzluklar yapılmış? Boş arazide, tarlalar adres olarak gösterilmek suretiyle, bundan daha delillendirilmiş bir şey olabilir mi? Bu adımı atacağız. Ortada 320 – 330 bin civarında geçersiz oy var. E bunun sayımını yapamayız diyorsanız o zaman bunun ötesinde bir şey var. yapılabilecek hukuk içerisinde bir şey var. Bizim de YSK’dan beklemek en tabii hakkımızdır. Geçmişte Yalova’da Ağrı’da bunların örnekleri var. Dünyada bırakın itirazları, Amerika’da yüzde 1 gibi bir sıkıntılı oy miktarı olsa bakıyorsunuz erken seçime gidiyor orada. Veyahut da erken demeyeyim, yeniden seçime gidiyor.

 

Örgütlü müdahalenin içinde savcılıklara duyurular var. Savcılıklar gereğini yapacaktır. Bu işin hırsızlık boyutu. Bir de sandıkta hırsızlık var. YSK'ya gidiş sandıkta hırsızlıkla ilgilidir. 

 

Şimdi 10 milyonu aşkın seçmenin olduğu İstanbul’da kalkıp da 13-14 bin farkla bir seçimi kazandım havasına kimsenin girmeye de hakkı yoktur. Çünkü İstanbul’da bu işin çok daha huzurlu olabilmesi için burada hakikaten bütün yasal olarak müracaat edilmesi gerekli itiraz mercileri neresidir? İlçe, il seçim kurulu. Bir üstü YSK’dır. Bu itirazlar biter çıkan netice de başımız gözümüz üstüne deriz. Olay bu kadar basit.

 

PANKART AÇIKLAMASI: BAY KEMAL'DE ASABİLİR 

 

Yasalara ters pankart asılmadığı sürece bir sorun yoktur. Teşekkürler İstanbul asıldı diye bunu tartışıyorlar. Bir seçim geçirmiş ve neticesinde ben genel başkanıyım. İstanbul'daki adayımla beraber İstanbul halkına teşekkür etmekten daha doğal ne olabilir. Bay Kemal'de adayıyla beraber İstanbul'un her köşesine asabilir. Bütün mesele YSK'nın noktayı koyduğu son andır. Oraya bakmak lazım.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bay, Kemal'de, asabilir, dedi, ve, Yeniden, seçim, , açıklamasında, bulundu,
Yorumlar
Haber Yazılımı