Haber Detayı
23 Ocak 2020 - Perşembe 16:58
 
AZERİ BÜYÜKELÇİ RİZE'DE KONUŞTU.
- Haberi
AZERİ BÜYÜKELÇİ RİZE'DE KONUŞTU.

Azerbaycan Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçisi Hazar İBRAHİM RTEÜ’de “Azerbaycan Cumhuriyeti’nin Dış Politikası” konulu konferans verdi. Yoğun bir katılımın olduğu konferans büyük ilgi gördü. 

    
Konferans öncesi Üniversite Hatıra defterini imzalayan Büyükelçi Hazar İbrahim ve beraberindeki heyeti Rektörlük Makamında ağırladı. RTEÜ Kampüsündeki İktisadi ve İdari Bilimler Fakültemiz Konferans Salonunda düzenlenen programda Azerbaycan Cumhuriyetinin Dış Politikası konusu konuşuldu. 


Konferansta Azerbaycan'ın dış politikasını ülke sınırlarının bütünlüğü, komşu ülkelerle olan diyaloğu ve dünyadaki barışa katkı olmak üzere üç temel unsur üzerine kurduğunu kaydeden İbrahim, Türkiye-Azerbaycan ilişkilerinin de "kardeşlik" çizgisinde ilerlediğini belirtti. Türkiye ile duygusal bağın ötesinde eğitim, kültür, proje, savunma, ekonomi gibi birçok alanda ortak çalışmaya imza attıklarını vurgulayan Hazar İBRAHİM, Türkiye ve Azerbaycan’ın bir arada olmasının Türk dünyasının birlikteliği anlamına geldir. Türkiye ve Azerbaycan İki Devlet tek millettir’dedi.  

      
  Konuşmanın devamında Büyükelçi Hazar İbrahim katılımcıların sorularını yanıtladı. Konferans sonunda programa katkıları dolayısıyla RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman,  Büyükelçi Hazar İbrahim’e günün anısına Üniversitemiz şilti sunarken, Büyükelçi de Rektörümüze plaket takdiminde bulundu. Programa Vali Kemal Çeber, Rektör Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Rize İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, Rize Jandarma Komutanı Hakan Dedebağı, Azerbaycan Eğitim Ataşesi Prof. Dr. Necibe Necibova, akademisyenler ile idari personel katıldı.  

Kaynak: () - İsmet KÖSOĞLU Editör:
Etiketler: AZERİ, BÜYÜKELÇİ, RİZE'DE, KONUŞTU.,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
AZERİ BÜYÜKELÇİ RİZE'DE KONUŞTU.
Yorumlar
Haber Yazılımı