Haber Detayı
15 Haziran 2015 - Pazartesi 16:10 Bu haber 186 kez okundu
 
Avrupa Şampiyonu Olarak RİZE'ye Döndüler.
Diğer Haberi
Avrupa Şampiyonu Olarak RİZE'ye Döndüler.

ÇAYKURSPOR RAFTİNG U-19 TAKIMI FIRTINA’DA AVRUPA ŞAMPİYONU OLDU

Rize’nin, Ardeşen İlçesi, Fırtına Deresinde 11-14 Haziran 2015 Tarihleri Arasında Yapılan, Türkiye’nin ve 10 Yabancı Ülke Rafting Takımlarının Katıldığı, 2015 IRF EURO CUP (Avrupa Kupası) Yarışmalarında Çaykurspor Kulübü U-19 Genç Erkekler Takımı Avrupa Şampiyonu Oldu.

Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu organizasyonunda düzenlenen, ÇAYKUR ve Ardeşen Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleşen, 2015 IRF EURO CUP, Ardeşen Fırtına Valley Rafting (Avrupa Kupası) Şampiyonasında, 4 gün boyunca adrenalin zirve yaptığı yarışmaları yurt içi ve yurt dışından yüzlerce yerli ve yabancı turistlerle birlikte yöre halkı büyük bir heyecan ve coşku ile seyrettiler. Bilhassa her yıl çeşitli Arap ülkelerinden gelen onlarca turistlerin her yıl yoğun ilgi gösterdiği Rafting sporunu Fırtına vadisinde yarışmalar boyunca kendilerinin de yapmak isteğine yönelik ilgileri bir hayli dikkat çekti.

//

Yarışmaların son gününde, Ardeşen Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen ödül törenine, Ardeşen Kaymakamı İlyas Memiş, Çaykur YK Başkanı ve Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin, Rize İl Emniyet Müdürü Adem Çakıcı, Rize Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Altay, Çamlıhemşin Belediye Başkanı Osman Haşimoğlu, Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu Rafting As Başkanı Fikret Yardımcı, Ardeşen İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Yerebakan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Personel Daire Başkanı Rauf Oğuz, Skuaş Federasyonu As Başkanı Güven Karakuş, Rize ve Ardeşen’de daire amirleri, sivil toplum örgüt temsilcileri, yarışmaya katılan 10 ülkenin sporcuları ve temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Bu önemli Uluslararası yarışmada, Türkiye’yi temsil eden takımlardan birisi olan Çaykurspor Kulübü U19 Genç Erkekler Rafting takımı kategorisinde Avrupa Şampiyonası oldu. Çaykur Rafting Takımına madalya ve ödüllerini Çaykurspor Kulübü Başkanı ve Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu verdi.

Yarışmaya katılan diğer yabancı ülke ve Türk takımlarının Avrupa Şampiyonlukları şu takımlardan oluştu. Bayanlar açık yaş yarışlarında, Hollanda birinci, Rusya ikinci ve İranlı Raftingciler üçüncü oldular. Erkekler açık yaş yarışmalarında, Çek Cumhuriyeti birinci, Bosna Hersek ikinci ve Çek Cumhuriyetinden ayrı bir takım ise üçüncü oldular. U-19 Gençler Rafting Yarışmalarında, Çaykurspor Kulübü Türkiye adına Avrupa birincisi, Rusya takımı ikinci, Slovakya takımı ise, Avrupa ikincisi oldular.

Dört gün devam eden yarışmalar boyunca, Çaykur Reklam ve tanıtım tırından yarışmalar süresince tüm davetlilere ve yarışmaları izleyen yerli ve yabancı turistlere, yöre halkına ve sporculara sıcak siyah ve yeşil çay ikramında bulunuldu. Sporcu ve davetlilerin ikramları ise, Ardeşen Belediye tarafından karşılandı. Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin ödül töreninde, Rize’de Rafting ve Kano sporuna ve organizasyona katkılarından dolayı, Rize Valisi Ersin Yazıcı, Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, Rize Eski Milletvekili Nusret Bayraktar’a ve GOSB As Başkanı Fikret Yardımcı’a teşekkür plaketi taktim etti. Dereceye giren yabancı misafir ve yerli takımların antrenör ve sporcularına, Çaykur Genel Müdürü ve Çaykurspor Kulübü Başkanı İmdat Sütlüoğlu, tarafından Çaykur’un çeşitli çayları hediye edildi.

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI

Kaynak: Editör:
Etiketler: Avrupa, Şampiyonu, Olarak, RİZE'ye, Döndüler.,
Yorumlar
Haber Yazılımı