Haber Detayı
18 Haziran 2019 - Salı 10:13 Bu haber 481 kez okundu
 
Askıda Ekmek Futbol Turnuvası için kura çekimleri yapıldı
Rize Haberi
Askıda Ekmek Futbol Turnuvası için kura çekimleri yapıldı

CK Enerji Çamlıbel Elektrik’in artık geleneksel hale gelen Askıda Ekmek Kurumlararası Futbol Turnuvası’nın ikincisi için kura çekimleri Yozgat’ın ardından Tokat’ta da yapıldı. Sivas, Tokat ve Yozgat’taki kamu ve özel kurum çalışanlarının yer alacağı turnuvanın sonunda CK Enerji Çamlıbel Elektrik ilk üç takım adına ihtiyaç sahipleri için askıya ekmek bırakacak. CK Enerji Çamlıbel Elektrik tarafından ihtiyaç sahiplerine destek olmak amacıyla 'enerjimizi paylaşarak çoğaltalım' sloganı ile başlatılan Askıda Ekmek Projesi’ni yeşil sahalara taşıyan Askıda Ekmek Kurumlararası Futbol Turnuvası’nın ikincisi için kura çekimleri başladı. Sivas, Tokat ve Yozgat’taki kamu ve özel kurum çalışanlarının ‘Askıda Ekmek Projesi’yle ilgili farkındalık yaratmak için sahalarda top koşturacağı turnuva çerçevesinde Yozgat’ın ardından Tokat’ta da kura çekimleri yapıldı. 3 ildeki adayların belli olmasının ardından başlayacak turnuvanın bölge şampiyonları ağustosun ikinci yarısında belli olacak. Turnuva sonunda daha önce olduğu gibi bu yıl da ilk üçe giren takım adına CK Enerji Çamlıbel Elektrik askıya ekmek bırakacak. Turnuvada bu yıl Tokat ilinden toplam 21 takım yer alacak.

 

'FUTBOLUN BİRLEŞTİRİCİ GÜCÜNDEN DESTEK ALIYORUZ'

 

17 Haziran'da yapılan ve yoğun katılım ile gerçekleştirilen kura çekiminde konuşan CK Enerji Çamlıbel Elektrik Tokat  İl Müdürü Aykut Ayan, ''Ağustos 2017’de ilk adımını attığımız Askıda Ekmek Projesi çerçevesinde bugüne kadar askıya bırakılan ekmek sayısı 890 bini aştı. Daha çok ihtiyaç sahibine ulaşmak için futbolun milyonları birleştiren gücünden de destek alma  özelliği ile geçen yıl başlattığımız ‘Askıda Ekmek Kurumlararası Futbol Turnuvası’ artık geleneksel hale geldi. Bu yıl ikincisini gerçekleştirdiğimiz turnuva artık Sivas’ın dışına da taştı. Yozgat ve Tokat’tan gelen talepler üzerine gerçekleştireceğimiz turnuvamız üç ili kapsar hale geldi. Bugün burada yaptığımız kura çekimleri sonrasında takımlarımız sahada profesyonel ligi aratmayacak karşılaşmalara imza atacak. Amacımız Askıda Ekmek Projemizi çok daha geniş kitlelere ulaştırabilmek. Verdiğiniz destek için şimdiden burada bulunan herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum'' değerlendirmesinde bulundu. 

 

TOKAT’TA TURNUVA’YA 21 TAKIM KATILIYOR

 

Bu arada Tokat’ta 21 takımın yer alacağı turnuvada takımlar 4 grupta yarışacak. Kura çekimi sonucuna göre; A Grubu’nda Dimes A.Ş., Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Tapu ve Kadastro Tokat İl Müdürlüğü, Dedeman Hotels ve Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. Tokat İl Müdürlüğü; B Grubu’nda Tokat Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi, Tokat Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Tokat Valiliği, Tokat T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu ile Öğretmenler; C Grubu’nda Tokat Belediyesi, PTT, Tokat Orman İşletme Müdürlüğü, CK Enerji Çamlıbel Elektrik ile Tokat Devlet Hastanesi; D Grubu’nda ise Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Tokat İl Defterdarlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu Tokat İl Müdürlüğü, Tokat İl Özel İdaresi, Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Tokat İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü karşı karşıya gelecek. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Askıda, Ekmek, Futbol, Turnuvası, için, kura, çekimleri, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı