Haber Detayı
12 Haziran 2019 - Çarşamba 09:59
 
Asılsız yorumları mesnetsiz ve taraflı bulmaktayız.
Rize Haberi
Asılsız yorumları mesnetsiz ve taraflı bulmaktayız.

Çaykur olarak 2019 yılı birinci sürgün döneminde bugün itibariyle 230 bin ton yaş çay alımı gerçekleştirilmiştir. Üreticilerimizin tamamının çay hasadına başladığı günlerden itibaren; işletmelerimizin işleyebileceği kadar evsafına uygun yaşçayı, günlük planlamalarla almakta ve fabrikalarımızın tamamında tam kapasite üretim yapmaya devam etmekteyiz.   


Son 20 yılın birinci sürgün dönemleri kıyasına bakıldığında en yüksek çayın bu yıl alındığını görmekteyiz. Hatta yığılma, bekleme veya hiçbir sıkıntı yaşanmaması için arefe ve bayramda bile ara vermeden yaşçay alımları yapılarak üretime devam edilmiştir. Üreticilerimiz sorun yaşamasın diye özellikle hassasiyet gösterildiği halde bazı kesimler tarafından kamuoyunda iddia edildiği gibi Çaykur’un alım yapmadığı veya alımlarda yetersiz kaldığı gibi asılsız yorumları mesnetsiz ve taraflı bulmaktayız. 


Tekrar hatırlatmak isteriz ki; dekara 500 kg olarak açıkladığımız kota miktarı içerisinde kalmak kaydıyla, toplama hataları olmaması şartıyla kaliteli çay almaya devam ediyoruz. Çaykur olarak hiçbir müstahsilimizin mağdur olmasını istemiyor, elimizde olan imkânlarla herkes için en iyisini yapmaya çalışıyoruz.   


Üreticilerimize, çalışanlarımıza ve kamuoyuna saygıyla duyurulur. 

 

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Asılsız, yorumları, mesnetsiz, ve, taraflı, bulmaktayız., ,
Yorumlar
Haber Yazılımı