Haber Detayı
17 Şubat 2020 - Pazartesi 18:16
 
ARTIK BELGESİ OLMAYANA İŞ YOK.
Eğitim Haberi
ARTIK BELGESİ OLMAYANA İŞ YOK.

RİZE'DE USTA ÖĞRETİCİLİK (İş Pedagojisi) KURSU

                
"Usta öğreticilik" :Ustalık yeterliğini kazanmış olanlar Bakanlıkça açılacak iş pedagojisi kurslarını başarıyla tamamladıkları takdirde kendilerine usta öğreticilik belgesi verili . Ustalık veya iş yeri açma belgesine sahip olanlar ile en az ön lisans seviyesinde mesleki eğitim almış olanlar, okul ve kurumlarca açılan iş pedagojisi kursuna katılabilirler. Kursu başarı ile tamamlayanlara usta öğreticilik belgesi verilir. Usta öğreticilik belgesi; ustalık belgesi, iş yeri açma belgesi veya en az ön lisans diploması ile birlikte kullanılır" hükümleri bulunmaktadır.

               
Usta öğretici eğitimlerine katılım oranının düşük olması mesleki eğitim merkezlerine öğrenci kayıtlarını ve dolaysıyla işyerinde çırak öğrenci sayısını olumsuz etkilediği görülmektedir. aynı zaman Halk Eğitim Merkezlerinde açılan kurslarda ustaöğretici olarak görev alabilmek için bu belgeye ihtiyaç duyulmktadır.

               
Rize Merkez Mesleki Eğitim Merkezi her ay düzenli olarak "Usta öğreticilik" kursu açmaktadır.


Başvuru Şartları:

1) Ustalık veya iş yeri açma belgesine

2)Ön lisans veya lisans belgesi

Bunlardan birine sahip olanlar , Bu belgelerden birini, bir biometrik fotoğraf, diploma ve kimlik fotokopiyle kurumumuza başvurabilirler.

Adres: Engindere Mah. Sanayi Sitesi Karşısı Rize

Telefon: 2260946

Kaynak: Editör:
Etiketler: ARTIK, BELGESİ, OLMAYANA, İŞ, YOK.,
Yorumlar
Haber Yazılımı