Haber Detayı
10 Haziran 2015 - Çarşamba 21:14 Bu haber 177 kez okundu
 
Aramızdan Ayrılalı 1 Yıl Oldu
Diğer Haberi
Aramızdan Ayrılalı 1 Yıl Oldu

 

ARAMIZDAN AYRILALI 1 YIL OLDU

Ali Osman Aksu 16 Haziran 2014 günü 2.sürgün görevine giderken Çayeli’nde geçirdiği trafik kazasında vefat etmişti.

Ali Osman Aksu kimdi derseniz kısaca yazmaya çalışacağım.

Ali Osman Aksu 40 yıllık dostumdu, aynı ilçede büyüdük aynı havayı soluduk. Babasıyla uzun süre mesai arkadaşlığı kendisiyle birçok kez yol arkadaşlığı yaptım.

İlçe Nüfus Müdürlüğünde başladığı memuriyet hayatını 20 senedir Özel İdarede sürdürüyordu.

//

İlçe Özel idarede görevinde yanlışlık yapmadı. Eksiklik yapmadı. Hırsızlık, yolsuzluk yapmadı. Hırsızlık yapanları korumadı, Namussuzluk yapmadı, İşine sarhoş gelmedi, Herhangi bir soruşturma geçirmedi.

Peki, ne oldu.

Görevini yapan İlçe Özel İdare Müdürü sen bu ilçede görevini başarıyla yaptın ama fazla kaldın, senin gitmen lazım sen bazı işlerde bize köstek oluyorsun demeye getirilerek 2 kez sürgün tayini yaptılar. Daha önce benzer sürgün bazı çalışanlara yapıldı ama bu olan 2.kez bir yerli 657 sayılı olana yapılan işlemdi. Diğerinin kim olduğunu hafızasını yoklayanlar bilebilir.

Ali Osman Aksu kardeşimi ilk sürgünde Fındıklıya gönderdiler. Yapacağı hizmetten hiçbir zaman kaytarmamış Merhum AKSU gitti gönderenlere inat adam gibi görevine başladı, yargı hakkını kullanarak yargının kararıyla İkizdere’deki görevine geri döndü.

Daha sonra biz seni gönderdik sen nasıl geri dönersin diye bu kez Fındıklıya değil Ardeşene gönderdiler. Rotasyon yapacağız diyerek bu karara imza atanlar Fındıklının İkizdere’ye en uzak olduğunu bilmeyecek kadar cahil kimselerdi. İkizdere’den Ardeşene rotasyon yapanlar Ardeşen Özel İdare Müdürünü Fındıklıya kaydırarak partili olmanın mükâfatını ödemişlerdi bile.

Çalışanı evinden yurdundan ettiniz niye eşit mesafede davranmadınız. Ardeşeni Fındıklıya verenler, Kalkandere’yi İkizdere’ye verenler İkizdere’yi niye Kalkandere’ye veya İyidere’ye vermedi de en uzak ilçelerden olan önce Fındıklıya mahkeme sonrasında Ardeşene verdiler.

O koltuklar Sultan Süleyman kalmadı. Sizlere de kalmaz. O ailenin ahını bir kez aldınız hem de bütün beddualarıyla birlikte, Allah gösterir mi bilmem ama iki yakanızın bir araya gelmeyeceğini biliyorum.

Hırsızlık yapanları koruyanın adaletli partisi burada adaletsiz bir uygulama yapmış ve sonucu ölümle biten beddualı ailelerin ahını almıştır.

Kim yaptı nasıl yaptı isim zikretmeyeceğim. Yapanları yaptıranları ve durdurmak için İkizdere’den hiç destek olmayanları bu insanlar biliyor.

Bir yıl önce aramızdan ayrılan kardeşime Allahtan Rahmet diliyorum, başta babası Fevzi ustam olmak üzere kardeşlerine çocuklarına ve eşine tüm ailesine sabırlar diliyorum.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Aramızdan, Ayrılalı, 1, Yıl, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı