Haber Detayı
10 Haziran 2015 - Çarşamba 12:33 Bu haber 208 kez okundu
 
Ankara'da Temayül Dışı Bir Gelişme. İlk adım mı ?
Diğer Haberi
Ankara'da Temayül Dışı Bir Gelişme. İlk adım mı ?

Erdoğan-Baykal zirvesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Antalya Milletvekili seçilen Deniz Baykal'ı kabul edecek. Erdoğan'ın, TBMM'nin açılışı ve çalışmaları hakkında, TBMM'nin yeni döneminde en yaşlı üye olarak, Baykal ile değerlendirmede bulunacağı öğrenildi.

7 Haziran'daki genel seçimin ardından bugün Ankara'da sürpriz bir görüşme yapılacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk siyasetinin duayen isimlerinden CHP Antalya milletvekili Deniz Baykal ile görüşecek. Baykal'ın adının Meclis Başkanı adayları arasında geçmesinden dolayı görüşme ayrı bin önem kazandı.

//

Seçimin ardından siyasi parti karargahlarında koalisyon seçenekleri değerlendirilirken, bugün Ankara'da sürpriz bir görüşme yapılacak. Erdoğan ile Baykal, saat 12.30'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da ikamet ettiği Çankaya’daki Dışişleri Bakanlığı Konutu’nda yapılması bekleniyor. Görüşmeyi Erdoğan'ın istediği belirtildi. Baykal'ın da CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na görüşmeyle ilgili bilgi verdiği belirtildi.

Baykal, en yaşlı üye sıfatıyla Meclis'in açılışında Geçici Meclis Başkanı olacak. Aynı zamanda CHP'nin Baykal'ı Meclis Başkanı odayı olarak göstermeyi planladığı konuşuluyor. Baykal, dün yaptığı açıklamada "Türkiye, bir çıkış yolu bulmalıdır. AKP'nin bir koalisyon oluşturmak için çok ciddi sancılar çekmek zorunda kalacağı açıktır" demişti. Erdoğan ile Baykal'ın görüşmesinde seçim sonrası oluşan siyasi tablo ve yeni koalisyon seçenekleri üzerinde durulacağı dile getiriliyor. Baykal'ın geçici Meclis Başkanı olacak olması, görüşmeye yarı resmi nitelikte bir özellikte katacak.

Ankara - milliyet.com.tr

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ankara'da, Temayül, Dışı, Bir, Gelişme., İlk, adım, mı, ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı