İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haksız Mıyız ?
Haksız Mıyız ?
DALKAVUK
DALKAVUK
Haber Detayı
12 Haziran 2015 - Cuma 12:27 Bu haber 247 kez okundu
 
Ak Parti'nin Koalisyon İçin Olmazsa Olmazı Bu
Diğer Haberi
Ak Parti'nin Koalisyon İçin Olmazsa Olmazı Bu

AK Parti'nin koalisyon için en önemli şartı: Paralel Yapı

AK Parti'nin koalisyon görüşmelerinde önceliği Paralel Yapı'yla mücadele olacak. AK Parti koalisyon ortağı üzerinden Fethullahçı Terör Örgütü'nün tekrar devlete sızmasına müsaade etmeyecek.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın hükümeti kurma görevi vereceği Ak Parti, koalisyon kurma çalışmalarında Paralel Yapıyla mücadelede taviz vermeyecek. Milli Güvenlik siyaset Belgesi'ne terör örgütü olarak giren Paralel örgütle mücadelede AK Parti kritik bakanlıklarda örgütün yeniden palazlanmaması için hassas davranacak.

//

PARALEL YAPIYA GEÇİT YOK Kulislere yansıyan bilgilere göre, AK Parti, MHP veya CHP ile koalisyona yakın... AK Parti'nin koalisyon pazarlığında 'Paralel Yapı' hassasiyetini öncelikle dikkate alacağı ifade ediliyor. AK Parti kurulacak koalisyonda partilerin seçim sürecinde verdiği ekonomik vaadlerin uzlaşı ile çözüleceğini herhangi bir sorun yaşanmayacağını düşünüyor. AK Parti'yi olası bir koalisyonda endişelendiren en önemli konu ise Paralel Yapı ile mücadele. AK Parti, örgütün bürokrasiden ve devlet kurumlarından temizlenmesi konusunda kararlı. Bunun için planlama yapan AK Parti, özelikle kritik bakanlıkların kendisinde kalmasını isteyecek. AK Parti, örgütün koalisyon ortağı üzerinden tekrar devlete sızmasına ise müsaade etmeyecek.

(Sabah)

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ak, Parti'nin, Koalisyon, İçin, Olmazsa, Olmazı, Bu,
Yorumlar
Haber Yazılımı