Haber Detayı
02 Haziran 2015 - Salı 19:46
 
Ak Parti Kalkandere'ye Çıkarma Yaptı.
Diğer Haberi
Ak Parti Kalkandere'ye Çıkarma Yaptı.

Sağlık Bakan eski Yardımcısı ve İstanbul 1. Bölge Ak Parti Milletvekili adayı Erkan Kandemir Kalkandere'de  Esnaf ziyaret etti.

Kandemir  Beraberinde Kalkandere Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Ayyıldız , Kalkandere eski belediye Başkanı Nihat Çolak, Rize İl  Genel Meclisin Kalkandereli üyeleri Mehmet Öztürk , Mustafa Uzun ve ilçe Yönetim kurulu Üyeleri ile Beraber Kalkandere  Merkez Esnaflarını Gezerek Vatandaşlar ile Bir Araya Geldi.

Kalkandere  Esnaflarını Ziyaret Eden AK Parti İstanbul  Milletvekili Adayı Erkan Kandemir , Esnaf ve Vatandaşların Problemlerini Dinledi. Ardından Dülgerli Köyünde Çınaroğlu Ailesinden Yakup Gökyıldız’ın Cenaze Namazına Katıldı.

Kandemir daha sonra Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Davut Kavranoğlu Rize Milletvekili Hasan Karal'la birlikte  Kalkandere OSB’de İncelemelerde Bulundu

Rize Kalkandere Organize Sanayi Bölgesi Çalışmalarını Yerinde İncelemek Üzere Rize’ye Gelen Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Davut Kavranoğlu’ Kalkandere İlçesinde yapımı uzun süredir devam eden Organize sanayi Bölgesinde İncelemelerde Bulundu ve yetkililerden Bilgi Aldı.

Rize Organize Sanayi Bölgesi İncelemelerinde Kalkandere Belediye Başkanı Kenan Yıldırım Ak Parti Kalkandere İlçe Başkanı Hasan Ayyıldız Ak Parti Kalkandere İlçe Teşkilatı Kalkandere İl Genel Meclis Üyeleri Mehmet Öztürk Mustafa Uzun İkizdere İl Genel Meclis Üyesi Ensar Ekşi, Kalkandere Belediye Meclisi Üyeleri Kalkandere Eski Belediye Başkanı Nihat Çolak Muhtarlar ve OSB Yönetim Kurulu Üyeleri Katıldı

Rize'nin Kalkandere İlçesinin eski adıyla Dilsizdağı yeni adıyla Pınarköy'lü (BOYA) olan Kandemir hem seçim çalışmalarında partisine destek vermek hem de hemşehrileriyle hasret gidermek için Rize'ye gediği öğrenildi.

Rize OSB, Yatırımcılara Hazır Hale Getirildi

Rize’nin Kalkandere ilçesinde yapımı devam eden Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) 23 adet fabrika sahibine tapuları tahsis edildi. Yatırımcılar 2 senelik süre içerisinde işyerlerini kurup faaliyete başlayacak. OSB’de yan kuruluşlarla beraber yaklaşık 2 bin kişinin istihdam edileceği öngörülüyor.

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal ve Sanayi ve Teknoloji Bakanı Yardımcısı Prof. Dr. Davut Kavranoğlu Kalkandere’deki OSB bölgesinde süren çalışmaları yerinde inceledi. Heyet, çalışmaların son durumu hakkında bilgiler verdi.

KARAL, “SÖZÜMÜZÜ YERİNE GETİRDİK”

Yatırımcılara tapularının tahsis edildiğini belirten Karal, “Daha önce vermiş olduğumuz söz gereği seçimlerden önce yani Mayıs ayı içerisinde, 23 adet fabrika sahibine tapu tahsis beldelerini takdim ettik. Sanayicilerin burada iş yerlerini kuracakları yerler bellidir. Sanayicilerin 2 sene içerisinde fabrikalarını bitirip hizmete açmaları beklenmektedir. Yaklaşık olarak bin 500, 2 bin civarında hemşerimizin yan kuruluşlarıyla beraber burada istihdam edileceğini varsayıyoruz” şeklinde konuştu.

TÜRKİYE’NİN EN İŞLER GÜZERGÂHINDA YER ALACAK

Lojistik Merkez ve Ovit Tüneliyle birlikte OSB’nin cazibe kazanacağını belirten Karal, “Önümüzdeki yıllarda Türkiye’nin en işlek güzergahlarından bir tanesi olacak karayolu ağı üzerinde yer alan Organize Sanayi Bölgemizin, doğu, güneydoğu, Kafkaslar ve Ortadoğu’ya açılan kapı olması hasebiyle de ayrıca bir önemi olacaktır. İlerleyen süreçlerde yeni organize sanayi bölgelerine ihtiyaç duyulabilecektir. Ovit vadisinin sonunda denize bağlantılı olan kısmında Türkiye’nin en büyük Lojistik Merkezlerinden bir tanesini de şu anda planlamış olmamız, organize sanayi bölgemize çok daha ayrı bir cazibe katacaktır” diye konuştu.

239 FİRMA FAALİYET GÖSTERECEK

Kavranoğlu, “Burası artık sanayicilerin yatırımlarına başlamasına uygun hale gelmiştir. Yollar tamamlandı, arsaların tahsisi yapıldı. Sanayicilerimizin bir an önce organize sanayi yönetimine ruhsat başvurularını yapmalarını ve yatırımlarına başlamalarını, Rize’ye istihdam sağlamalarını bekliyoruz. 239 adet firma burada yatırım yapacaktır. Rize ekonomisine ilk defa organize sanayi bölgesi kazandırmış oluyoruz. Biz de bakanlık ve hükümet olarak bunun gururu içerisindeyiz” dedi.

İKİNCİ SAFHADA BİN DÖNÜMLÜK YENİ YATIRIM

Yatırımların devam edeceğini belirten Kavranoğlu, “239 sanayi tesisinin yatırımı başladıktan sonra, belli bir seviyede gerçekleşince kanun gereği 2. safhaya geçebiliyoruz. Devamında bin dönüm olan ikinci safhayı da gerçekleştirmek istiyoruz. Rize’nin sanayisiyle de gelişen kalkınan bir şehir olmasını istiyoruz” diye konuştu.

Kalkandere Belediye Başkanı Kenan Yıldırım, “Şükürler olsun ki bu safhaya gelmiş durumdayız. Sayın Bakanımızın da açıkladığı gibi parça tahsisleri yapıldı. Girişimciler hızlı bir şekilde projelerini geliştiriyorlar. Müteşebbis heyet olarak hafriyatın saha dışına çıkarılması konusunda kararlarımızı da almış durumdayız” dedi.

Karal ve Kavranoğlu’na incelemelerinde Rize İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Kazancı, AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Erkan Kandemir ve AK Parti Rize İl Yönetim Kurulu Üyeleri eşlik etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ak, Parti, Kalkandere'ye, Çıkarma, Yaptı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı